Trzecie zwycięstwo z rzędu!


W spotkaniu kończącym 22. kolejki PlusLigi, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali na wyjeździe MKS Będzin 3:2. Statuetkę MVP otrzymał Seyed!

W myśl zasady „zwycięskiego składu się nie zmienia”, trener Daniel Castellani desygnował do gry taki sam skład, jak w ostatnim ligowym boju z BKS Visłą Bydgoszcz. Wtorkowe spotkanie w Będzinie rozpoczęli więc: Woicki, Seyed, Poręba, Żaliński, Andringa, Hadrava i Żurek (libero).

Akademicy rozpoczęli mecz w Sosnowcu z wysokiego C. Po kilku pierwszych akcjach prowadzili aż 5:1. Ta przewaga pozwoliła olsztynianom kontrolować wydarzenia na parkiecie.  Goście powiększali swoje prowadzenie i wygrali seta 25:17. Druga partia była już dużo bardziej wyrównana. W ekipie gości doszło do zmiany, gdyż Wojtka Żalińskiego zastąpił Mateusz Mika. Olsztynianie popełniali więcej błędów, co w końcówce wykorzystali podopieczni Jakuba Bednaruka. Odskoczyli na 3 punkty (20:17) i wygrali ostatecznie 25:21.

To jednak zmotywało Indykpol do walki. Efekty widać było na początku seta numer trzy. Szybko wypracowana przewaga (5:2) utrzymywała się przez dłuższy czas. Ale gospodarze przełamali się i wrócili do walki (17:15). Akademicy jeszcze wyrównali (18:18). Jasnym stało się, że kto wygra tę wojnę nerwów, znacznie przybliży się do zwycięstwa w całym spotkaniu. Niestety to MKS Będzin odskoczył na trzy punkty (22:19) i chwilę później cieszył się z prowadzenia 2:1.

Drużyna z Kortowa nie poddała się. Doprowadziła do tie-breaka wygrywając czwartego seta 25:21. A w nim udowodniła, że chce jeszcze włączyć się do walki o awans do fazy play-off. Świetne otwarcie piątej partii (6:1!) pozwoliło kontrolować ją już do końca. Indykpol zwyciężył 15:11 i dopisał dwa punkty do ligowej tabeli. Awansował na ósme miejsce. MVP spotkania został wybrany Seyed Mousavi. Najskuteczniejszy w drużynie Daniela Castellaniego był Jan Hadrava (24 punkty).

W kolejnym spotkaniu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się przed własną publicznością z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Początek sobotniego spotkania w Hali Urania o godz. 20:30. Bilety wciąż są dostępne na indykpolazs.pl/bilety!

MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (17:25,25:21,25:20,21:25,11:15)

MKS: Pająk (2), Sossenheimer (5), Sobański (18), Gunia (7), Dryja (4), Faryna (2), Potera (libero) oraz Buczek, Supterlak (15), Fornal (12), Schmidt (3),

Indykpol AZS: Woicki, Seyed (16), Poręba (12), Żaliński (3), Andringa (12), Hadrava (23), Żurek (libero) oraz Pietraszko, Mika (8) 

MVP: Seyed