Trzecie zwycięstwo z rzędu!


Rozegranym awansem spotkaniu 12. kolejki PlusLigi, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali na wyjeździe Jastrzębskiego Węgla 3:0. Statuetkę MVP przyznano Wotjkowi Żalińskiemu!

W myśl zasady „zwycięskiego składu się nie zmienia”, trener Paolo Montagnani we wtorkowym spotkaniu wyjazdowym z Jastrzębskim Węglem, nie dokonał zmian w wyjściowym składzie. Mecz z ekipą z Górnego Śląska rozpoczęła taka sama siódemka zawodników, jak w piątkowej konfrontacji z GKS Katowice.

Forma drużyny z Kortowa rośnie. I choć akademicy wygrali w tym sezonie trzy z czterech wcześniejszych spotkań ligowych, to sami zawodnicy podkreślali, że nie są jeszcze zadowoleni z tego, jak serwują. Jednak w pojedynku z Jastrzębskim Węglem w końcu i ten element zafunkcjonował jak należy.

W polu serwiswym brylowali: Jan Hadrava i Wojciech Żaliński. To już kolejny mecz w którym byli najskuteczniejsi w swojej ekipie. Zwycięstwo Zielona Armia zawdzięcza grze całej drużyny. Swoje w bloku robili Mateusz Poręba i Seyed, a piłki dobrze rozdzielał Paweł Woicki. 

W pierwszym secie Indykpol AZS Olsztyn szybko wypracował sobie przewagę i wygrał dość łatwo 25-21. W kolejnych musiał jednak odrabiać straty. W drugiej – dogonił jastrzębian w końcówce i zwyciężył 26-24. W ostatniej – udało się to szybciej (15-11, 18-12). Ale nerwów nie zabrakło, bo po kilku błędach podopieczni Roberto Santilliego wyrówanli przy stanie 22-22. Na szczęście w decydującym momencie znów górą byli olsztynianie (31-29).

Kolejne spotkanie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w niedzielę, 17 listopada, na wyjeździe z Treflem Gdańsk. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 14:45. Pojedź na mecz razem z naszym Klubem Kibica – więcej informacji na fb.com/sspsazsolsztyn!

Zielona Armia powróci do Hali Urania w środę, 27 listopada o godz. 18:00 – gramy z Cuprum Lubin. Bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety.

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (21:25, 24:26, 29:31)

Jastrzębski: Kampa (4), Gladyr (3), Vigrass (9), Fornal (6), Depowski (13), Konarski, Popiwczak (libero) oraz Fromm (3), Margarido, Bucki (6), Rusek, Szalacha, Hain (1)

Indykpol AZS: Woicki (1), Poręba (5), Seyed (6), Andringa (5), Żaliński (19), Hadrava (18), Żurek (libero)

MVP: Wojciech Żaliński