Trzech akademików z powołaniem!


Karol Butryn, Mateusz Poręba i Kuba Hawryluk zostali powołani przez Nikola Grbicia do szerokiej reprezentacji Polski na sezon 2023!

Trener reprezentacji Polski Nikola Grbić podał nazwiska zawodników, z którymi planuje rozpocząć pracę w sezonie 2023. Spośród wymienionych 30 nazwisk trener Grbić wskaże zawodników, którzy rozpoczną pracę na zgrupowaniu od 8 maja 2023 roku w Spale. Szkoleniowiec nie wyklucza zmian w kadrze w trakcie trwania sezonu.

Dla Poręby i Butryna to drugie powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski. Środkowy Indykpolu AZS Olsztyn to srebrny medalista ubiełgorocznych Mistrzostw Świata, natomiast atakujący zdobył brąz Siatkarskiej Ligi Narodów. Hawryluk natomiast będzie miał okazję zadebiutować w seniorskiej reprezentacji. Nie będzie to jednak pierwszy występ w biało-czerwonych barwach dla młodego libero – w 2021 roku zdobył tytuł Mistrza Świata kadetów, a w ubiegłym roku – wicemistrzostwo świata juniorów.

Biało-czerwoni sezon reprezentacyjny pod koniec maja, spotkaniem towarzyskim z Niecami. Potem siatkarzy czeka udział w Siatkarskiej Lidze Narodów, których finały odbędą się w Gdańsku (19-23), Mistrzostwa Europy, a na koniec – turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich.