Trening medialny przed PreZero Grand Prix


W środowe popołudnie, na piaszczystych boiskach CRS Ukiel, odbył się trening medialny Zielonej Armii przed PreZero Grand Prix. Gośćmi specjalnymi byli: Pascal Brodnicki oraz uczestnicy zbiórki „Specjal na pomoc Naszym”.

Turniej eliminacyjny PreZero Grand Prix zbliża się wielkimi krokami. Na kilka dni przed pierwszym gwizdkiem, siatkarze Zielonej Armii odbyli trening medialny na piaszczystych boiskach CRS Ukiel w Olsztynie. Przypomnijmy, iż barwy Indykpolu AZS będą reprezentować: Jędrzej Gruszczyński, Przemysław Stępień, Jakub Czerwiński, Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba, Jakub Ciunajtis i Wojciech Żaliński.

W treningu uczestniczyli również goście specjalni, którzy dołączyli do zrzutki „Specjal na pomoc Naszym” i wybrali spotkanie na plaży z siatkarzami Indykpolu AZS. Jednym z nich był Łukasz Łużewicz, dla którego był to urodzinowy prezent, sprawiony przez żonę. – Dowiedziałem się o tym w minioną sobotę, co było dla mnie ogromną niespodzianką – powiedział Łukasz. – Atmosfera podczas treningu była bardzo fajna. Czułem się, jakbym grał ze swoimi kolegami z drużyny. Całość udała się wspaniale i było to dla mnie bardzo przyjemne doświadczenie.

Drugim uczestnikiem był Daniel Siatkowski, wieloletni kibic oraz przyjaciel Klubu. Za jego sprawą, do ekipy dołączył gość specjalny – znany kucharz, prezenter telewizyjny i autor wielu książek kulinarnych, Pascal Brodnicki. – Mimo, że grałem z prawdziwymi zawodowcami, to miałem niezłą frajdę – przyznał po treningu Pascal. – Przekonałem się, że moja kondycja nie jest taka zła. Choć w przeszłości, przez długi czas grałem w piłkę ręczną, to lubię uprawiać wszystkie sporty. W środę dobrze się bawiliśmy, mając przedsmak tego, co będzie działo się w niedziele. Zapraszam wszystkich na boiska Monta Beach Volley Club, aby kibicować Zielonej Armii!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn od ponad miesiąca przygotowują się w hali do nowego sezonu PlusLigi. Jak zatem czują się na piasku? – Środowy trening to fajna inicjatywa, która odbyła się w formie zabawy – przyznaje Wojtek Żaliński, kapitan Indykpolu AZS na turniej PreZero Grand Prix. – Szczególnie dla kolegi Łukasza – gdybym był na jego miejscu, to również chciałbym skorzystać z możliwości udziału w takim treningu. Obecność Pascala była dla nas dużą atrakcją. Każdy go zna, wie czym się zajmuje i fajnie było zagrać z nim w jednej drużynie.

I dodaje: – Cieszę się, że w końcu wrócimy do zmagań. Potrzebujemy tego jak tlenu, sportowiec z krwi i kości żyje z adrenaliny oraz rywalizacji z przeciwnikami. Choć obecnie nie jesteśmy w optymalnej formie, to cieszę się, że jest jakakolwiek możliwość zmierzenia się z drużynami, z którymi już niedługo przyjdzie walczyć nam w rozgrywkach ligowych.

Turniej eliminacyjny PreZero Grand Prix, w którym udział wezmą siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, odbędzie się w najbliższą niedziele, 2 sierpnia, na terenie Monta Beach Volley Club w Warszawie. Grupowymi rywalami Zielonej Armii będą: PGE Skra Bełchatów, Ślepsk Malow Suwałki i Krispol Września. Awans do turnieju finałowego wywalczą dwie najlepsze drużyny. Transmisja spotkań na antenach Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra.