Towarzyskie granie w Gostycynie


Przed siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn kolejny weekend pod znakiem sparingów. Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego wezmą udział w „Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej 4 Puchary” w Gostycynie. 

Po czterech tygodniach ciężkich treningów, przyszedł czas na pierwszy sparing. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w miniony weekend po raz pierwszy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle rywala. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur, w Rypinie, dwukrotnie zmierzyła się z Treflem Gdańsk. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem akademików 4:1, a drugi remisem 2:2.

– Cieszę się, że wygraliśmy pierwsze spotkanie – przyznał po spotkaniach towarzyskich Paweł Pietraszko, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn. –  Drugi sparing potraktowaliśmy w formie treningu. Dwie partie rozegraliśmy normalnie, a dwie kolejne z tzw. „dorzutkami” (zespoły zagrywały 3 razy z rzędu, gdy zagrywka była zepsuta, trener ekipy zagrywającej dorzucał piłkę na drugą stronę boiska, aby można było przeprowadzić akcje – red.). Nasza gra wyglądała nieźle i możemy pozytywnie patrzeć w przyszłość. 

Kolejnym sprawdzianem dla siatkarzy z Kortowa będzie Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej „4 Puchary” w Gostycyni (28-29 września). Oprócz olsztynian, udział w nim wezmą: BKS Visła Bydgoszcz (gospodarz), Trefl Gdańsk i niemiecki Netzhoppers KW. W sobotnim półfinale olsztynianie zmierzą się z Netzhoppers KW – drugą parę stanowią Visła i Trefl. Zwycięzcy spotkają się ze sobą w niedzielnym finale, a przegrani zagrają o 3. miejsce. Będzie to również pierwszy turniej, w którym udział wezmą Jan Hadrava i Robbert Andringa, którzy w czwartek przyjechali do Olsztyna po Mistrzostwach Europy.

– Naszym celem jest udoskonalenie systemu gry – przyznaje Paolo Montagnani, trener Indykpolu AZS Olsztyn. – Chcemy, aby zawodnicy coraz lepiej rozumieli się na boisku. Ważne są relacje m.in. blok -obrona czy rozgrywający – atakujący. Będziemy również pracować nad większą skutecznością w bloku. Jest kilka elementów, które dobrze wyglądały w sparingach z Treflem. Miniony tydzień przepracowaliśmy bardzo dobrze i z optymizmem patrzymy na to, co przyniesie nam najbliższy weekend. 

Początek sobotniego półfinału z udziałem siatkarzy Indykpolu AZS o godzinie 14:00. Niedzielny mecz o 3. miejsce został zaplanowany na godzinę 12:00, a finał – 14:30. Spotkania będzie można obejrzeć za pośrednictwem strony internetowej Gminy Gostycyn – www.gostycyn.pl