Szymon Jakubiszak: Zagraliśmy podobnie, jak w sobotę


Graliśmy bardzo podobnie jak w sobotnim spotkaniu – nasi rywale zagrali o wiele słabiej. W środę będziemy chcieli wygrać – a co się wydarzy, to zapraszam do Zawiercia – stwiedził Szymon Jakubiszak na antenie Radia UWM FM po niedzielnej wygranej w Iławie.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wciąż mają szansę na awans do półfinału PlusLigi. Po sobotniej wygranej, akademicy z Kortowa również i w niedzielę nie dali szans ekipie Aluronu CMC Warty Zawiercie, zwyciężając bez straty seta. Olsztynianie zagrali jeszcze lepiej niż w trzecim meczu fazy play-off, doprowadzając do piątego starcia – te już w środę w Zawierciu.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur była lepsza prawie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Gospodarze dokładnej przyjmowali (52% pozytywnego przyjęcia przy 44% pozytywnego przyjęcia rywali), byli skuteczniejsi w ataku (51% skuteczności przy 44% skuteczności zawiercian) oraz zdobyli więcej punktów w polu serwisowym (14:3). Obie ekipy zaliczyły po 7 udanych bloków.

Co po spotkaniu powiedział Szymon Jakubiszak (5 pkt.)? – Nie powiedziałbym, że dziś było łatwo. Moim zdaniem było ciężko. W drugim secie Moritz zagrał festiwal na zagrywce, przez co było nam łatwiej. Graliśmy bardzo podobnie jak w sobotnim spotkaniu – nasi rywale zagrali o wiele słabiej. W środę będziemy chcieli wygrać – a co się wydarzy, to zapraszam do Zawiercia – stwierdził środkowy na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy!