Świąteczna porażka w Gdańsku


Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn nie udało się sprawić świątecznego prezentu dla siebie i swoich kibiców. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, ulegli na wyjeździe Treflowi Gdańsk 0:3. Statuetkę MVP otrzymał Mikołaj Sawicki.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do Gdańska wybrali się bez Kacpra Sienkiewicza, który z powodu choroby pozostał w Olsztynie. W porównaniu do ostatniego, domowego starcia z Bogdanką LUK Lublin (2:3), trener Javier Weber dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Nicolasa Szerszenia, który boryka się z urazem mięśni brzucha, zastąpił Manuel Armoa. Na rozegraniu natomiast, zobaczyliśmy Karola Jankiewicza. Wyjściowy skład uzupełnili: Szymon Jakubiszak z Czarkiem Sapińskim na środku, Moritz Karlitzek na przyjęciu, Alan Souza na ataku i Kuba Hawryluk jako libero.

Pierwsza partia była niezwykle wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się zbudawać zdecydowanej przewagi. W końcówce pierwsi piłki setowe w górze mieli akademicy, lecz nie wykorzystali swoich trzech szans. Chwilę później gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa 29:27. W ich szeregach wyróżniali się zwłaszcza: Mikołaj Sawicki, Piotr Orczyk i Kevin Sasak.

Olsztynianie dobrze weszli w drugiego seta. Skuteczność Cezarego Sapińskiego i błysk talentu Manuela Armoy sprawiły, że prowdzili 11:7. Dali się jednak dogonić przy stanie 13:13. Wtedy trener Weber zdecydował się wpuścić na parkiet Kamila Szymenderę, który zmienił Moritza Karlitzka. Za Jankiewicza pojawił się też Joshua Tuaniga. Ale Trefl nadal prezentował się dobrze, czego efektem było prowadzenie 19:16. Goście popełniali za to sporo błędów i… znów przegrali –  tym razem 22:25.

W trzecim i ostatnim secie obie ekipy wróciły do wyjściowych składów. Od początku przewagę mieli gdańszczanie. Co ciekawe zespół z Kortowa lepiej prezentował się w przyjęciu, ale był nieskuteczny w ataku. Brakowało Nicolasa Szerszenia, który w tym sezonie kilkukrotnie pokazywał, że potrafi poderwać drużynę do walki. A bez niego… wygląda ona na bezsilną… Przewaga Trefla rosła (9:7, 14:10, 19:14). Akademicy próbowali zniwelować straty w końcówce, ale brakowało im jakości. Przegrali 21:25 a całe spotkanie 0:3. Statuetkę MVP otrzymał Mikołaj Sawicki.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn kolejne dwa spotkania rozegrają w Hali Urania. Rywalem akademików z Kortowa będą: PGE GiEK Skra Bełchatów (sobota 30.12, godz. 17:30 – biletów brak) oraz Projekt Warszawa (wtorek 2.01, godz. 15:45 – bilety dostępne na bilety.indykpolazs.pl).