Statystycznym okiem po meczu z Cuprum


Jak wyglądało piątkowe zwycięstwo z Cuprum w pomeczowych statystykach? W których elementach górowali akademicy? Posłuchaj rozmowy z Mateuszem Nykielem, statystykiem Indykpolu AZS Olsztyn. 

Wygrywając piątkowe spotkanie z Cuprum Lubin, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie stracili szans na awans do fazy play-off. Po 20 rozegranych spotkaniach, akademicy z Kortowa zgromadzili 23 punkty, zajmując 10 miejsce i tracąc do ósmej lokaty tylko 2 „oczka”. 

Jak wyglądało piątkowe zwycięstwo z Cuprum w pomeczowych statystykach? W których elementach górowali akademicy? – Liczby pokazują, że zagraliśmy dobre spotkanie. Wynik pierwszego seta rozstrzygnęła zagrywka – siatkarze Cuprum popełnili więcej błędów. Potem lubinianie postawili mocniejszej warunki. Choć przestali mocniej zagrywać, to celowali w Wojtka Żalińskiego, co na początku drugiej partii przyniosło efekt. Udało nam się to przetrzymać i przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Graliśmy swoją siatkówkę i mimo, że popełniliśmy trochę błędów, to wygraliśmy bez straty seta – ocenił piątkowe spotkanie Mateusz Nykiel, statystyk Indykpolu AZS Olsztyn.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM