Skład na PreZero Grand Prix


Wojtek Żaliński, Remek Kapica, Przemek Stępień, Kuba Czerwiński, Jędrzej Gruszczyński i Mateusz Poręba – to oni będą reprezentować Zieloną Armię podczas PreZero Grand Prix!

Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki to nowy projekt PLS S.A, który ma wynagrodzić kibicom, mediom czy sponsorom, przedwczesne zakończenie sezonu ligowego. Rywalizacja z zamkniętych hal, zostanie przeniesiona na otwartą przestrzeń, czyli gorące, piaczyste boiska. 

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zostali przydzieleni do grupy „B”. Turniej zostanie rozegrany w niedzielę, 2 sierpnia, a miejscem zmagań będą boiska Monta Beach Volley Club w Warszawie. Zielona Armia zmierzy się z: Ślepsk Malow Suwałki (godz. 11:00), PGE Skra Bełchatów (14:00) i Krispol Września (15:30). Do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 8-9 sierpnia w Gdańsku, awansują dwie najlepsze drużyny.

Zieloną Armię reprezentować będą: Wojtek Żaliński, Remek Kapica, Przemek Stępień, Kuba Czerwiński, Jędrzej Gruszczyński i Mateusz Poręba. – Jest to ciekawa forma wprowadzenia do rywalizacji ligowej – przyznaje Wojtek Żaliński. – Już niebawem zaczniemy grę w „normalną” siatkówkę. To będzie dla nas wszystkich nowość, aby grać na plaży czówrkami. Ostatni raz „czwórkami” grałem w minisiatkówkę, ponad 20 lat temu. Początkowo może być to dla nas dziwne, lecz szybko się do tego przystosujemy. 

Rozgrywki letniej ligi na piasku będą nieco różnić się od zmagań w siatkówce plażowej. Po pierwsze – na boisko będzie mogło przebywać nie dwóch, a aż czterech zawodników.  Zespół może składać się z maksymalnie 8 zawodników i 5 członków sztabu szkoleniowego. Drużyny będą mieć możliwość nieograniczonej liczby zmian, a także prawo do dwóch przerw na żądanie. Sety będą rozgrywane do 25 punktów, a spotkania będą rozgrywane do dwóch wygranych setów. Gdy zajdzie potrzeba wyłonienia zwycięzcy w tie-breaku, toczyć się on będzie do 15 punktów.

Transmisję z turnieju PreZero Grand Prix przeprowadzi Polsat Sport.