Siódme zwycięstwo w sezonie!


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali siódmy mecz w sezonie! Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego, pokonali na wyjeździe 3:2 BKS Visła Bydgoszcz. Statuetkę MVP przyznano Seyedowi.

W porównaniu do wygranego meczu w Lubinie, w wyjściowym składzie nastąpiła jedna zmiana. Mateusza Porębę zastąpił Paweł Pietraszko. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dotąd przegrali wszystkie spotkania nowego sezonu PlusLigi. Prowadzili 3:1, ale potem do głosu doszli akademicy. I właściwie przez większość seta kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Zaczęli jednak popełniać błędy, przez co Visła odskoczyła na trzy punkty. Kortowskiej drużynie nie udało się już odrobić strat i pierwsza partia padła łupem gospodarzy (25:22).

To otrzeźwiło podopiecznych Paolo Montagnaniego. W kolejnych dwóch setach nie dopuścili do głosu autsajdera rozgrywek. Wygrali je bez większych problemów, ale też bez wielkich fajerwerków: 25:18, 25:20. Podobnie układał się też czwarty, jednak w końcówce goście wypuścili z rąk kilkupunktowe prowadzenie i… przegrali 25:27. O zwycięstwie w całym spotkaniu zadecydował więc tie-break. Na szczęście kortowska drużyna zmobilizowała się i przechyliła szalę na swoją korzyść (15:8). 

Najskuteczniejszymi zawodnikami Indykpolu AZS Olsztyn byli: Jan Hadrava (26 punktów) i Wojciech Żaliński (19). Solidnie zagrał też Seyed Mousavi (15). Pierwsza w tym sezonie statuetka MVP trafiła właśnie do irańskiego środkowego.

W kolejnym spotkaniu Zielona Armia zmierzy się w sobotę, 7 grudnia w Hali Urania z MKS Będzin (godz. 17:30). Bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety!

BKS Visła Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:22,18:25,20:25,27:25,8:15)

BKS: Lipiński (2), Urbanowicz (22), Peszko (11), Gałązka (2), Kalembka (13), Stern (16), Bronisławski (libero) oraz Woch (2), Gryc (1), Gil (1), Quiroga, Szymura (libero)

Indykpol AZS: Woicki (2), Pietraszko (9), Seyed (15), Żaliński (19), Mika (9), Hadrava (26), Żurek (libero) oraz Kowalski, Andringa (2)

MVP: Seyed