Siatkarze UWM Olsztyn z brązowym medalem AMP

Drużyna Uniwerystetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wywalczyła brązowe medale podczas turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski!

Finałowy turniej tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski odbył się w dniach 26-28 października w Krakowie. W fazie grupowej, drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pokonała 2:1 Uniwersytet Warszawski oraz 2:0 Politechnikę Lubelską.

W ćwierćfinale podopieczni grającego trenera Grzegorza Krzana, trafili na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Po zaciętym pierwszym secie i dużo pewniejszej drugiej partii wygrali 2:0 . W półfinale, musieli jednak uznać wyższość reprezentantów Politechniki Opolskiej (0:2).

Ostatniego dnia imprezy pozostała im zatem walka o brązowy medal. W meczu o trzecie miejsce zmierzyli się z gospodarzami turnieju z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Oddali tylko jedną partię ostatecznie zwyciężając w tym spotkaniu 3:1 (25:14, 20:25, 25:23, 25:21). Najlepszym zawodnikiem drużyny z UWM został wybrany Oliwier Kubacki.

Z tytułu mistrzowskiego cieszył się natomiast Uniwersytet Rzeszowski, który w finale pokonał 3:0 Politechnikę Opolską. Drużyna UWM do wywalczonego brązowego medalu w klasyfikacji generalnej, dorzuciła jeszcze srebro w klasyfikacji uniwersytetów.

Skład drużyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: Grzegorz Krzan (trener), Michał Bajor, Oliwier Kubacki, Marek Kurmin, Tomasz Narkun, Mateusz Olbryś, Arseni Rakhanau, Dawid Śliwiński, Krystian Wojtkiewicz.