Sezon 2019/2020 dobiegł końca


Decyzją Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki, sezon 2019/2020 został zakończony. Tym samym zakończyliśmy zmagania na 8. miejscu.

Wydanie takiej decyzji poprzedziło posiedzenie Rady Nadzorczej PLS S.A., które przeprowadzono drogą elektroniczną. Wcześniej odbyły się także konsultacje z przedstawicielami akcjonariuszy spółki. W wyniku tych rozmów oraz konsultacji Zarząd postanowił, iż sezon PlusLigi 2019/2020 został zakończony na takim etapie, jaki rozegrany został do 12 marca 2020 roku, a więc bez pełnej fazy zasadniczej sezonu 2019/2020. W związku z tym Zarząd zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek. Tym samym zakończyliśmy sezon 2019/2020 na 8. miejscu. 

– To były dla nas bardzo trudne decyzje – mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata – dodaje.

Choć wolelibyśmy to zrobić w inny sposób, to chcielibyśmy podziękować Wam za wsparcie przez cały sezon. Wierzymy, że gdy wspólnie pokonamy groźnego rywala, to już wkrótce wrócimy do Hali Urania. Zielona Armia trzyma się razem, dlatego #ZostańWDomu!