Ruben Schott dołącza do Zielonej Armii!


Niemiecki przyjmujący, który na swoim koncie ma wicemistrzostwo Europy. Ruben Schott, w najbliższym sezonie będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn!

Ruben Schott urodził się 8 lipca 1994 roku w Berlinie. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w wieku 14 lat. Z grupami młodzieżowymi Berlin Recycling Volleys, sięgnął m.in. po mistrzostwo Niemiec kadetów oraz brązowy medal mistrzostw Niemiec juniorów. W 2010 roku trafił do VC Olympia Berlin, aby po trzech latach powrócić do swojego macierzystego klubu. Wraz z kolegami z drużyny, zdobył tytuł Mistrza Niemiec (2014).

W sezonie 2014/2015, przyjmujący bronił barw CV Mitteldeutschland, by rok później ponownie wrócić do stolicy Niemiec. Schott dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Niemiec (2016 i 2017), a w 2016 roku świętował zdobycie Pucharu Niemiec (MVP turnieju) oraz Pucharu CEV. W sezonie 2017/2018, zawodnik po raz pierwszy opuścił swój kraj, aby spróbować swoich sił we włoskim Power Volley Milano.

Schott to także podstawowy przyjmujący reprezentacji Niemiec, z którą w 2017 roku wywalczył tytuł wicemistrzów Europy.

Ruben Schott jest dobrze znany kibicom w Polsce. Niemiecki przyjmujący przez ostatnie dwa sezony był podstawowym zawodnikiem Trefla Gdańsk. W klubie znad Morza rozegrał 51 spotkań, w których zdobył aż 503 punkty – 418 w ataku, 47 w polu serwisowym i 38 blokiem.

Sezon 2020/2021 to czas na zmiany. Ruben Schott, w najbliższym sezonie będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn!

Wybrałem Indykpol AZS Olsztyn, ponieważ będzie to kolejny krok w rozwoju mojej kariery – mówi Ruben Schott. – Zespół ma bardzo dobrego trenera, jakim jest Daniel Castellani i wiem, że mogę się od niego wiele nauczyć. Nasz zespół jest dobrze zbudowany i mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie osiągniemy dobry wynik. Klub przedstawił mi dobrą ofertę, dlatego podjęcie decyzji nie było zbyt trudne. Nie mogę doczekać się przyjazdu do Olsztyna.

Ruben Schott w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 13.

Co łączy precyzje na drodze i na boisku? Odpowiedź jest prosta! Dzięki długoletniej współpracy z Auto Idea Mercedes-Benz, w trakcie nadchodzącego sezonu, Ruben Schott będzie korzystał z najwyższej jakości samochodów marki Mercedes-Benz. Zobacz specjalny materiał wideo, w którym połączyliśmy się z Rubenem i zaprezentowaliśmy jego nowy samochód!