Rozpoczynamy rywalizację o 7 miejsce


Już dwa dni po ostatni meczu w I rundzie fazy play-off, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczną rywalizację o 7 miejsce na zakończenie sezonu. Rywalem PSG Stal Nysa – początek spotkania w Nysie o godz. 20:30.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie awansowali do półfinału rozgrywek PlusLigi. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w I rundzie fazy play-off rywalizowała z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Choć olsztynianie przegrywali już 0:2, to doprowadzili do decydującego starcia w Zawierciu. W nim lepsza okazała się ekipa Jurajskich Rycerzy (3:1), która awansowała do półfinału.

To było bardzo trudne spotkanie. Wiedzieliśmy, że zespół z Zawiercia dobrze prezentuje w swojej hali. My nie mielimy nic do stracenia – spotkaniami w Iławie pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę. W środę 2-3 piłki zdecydowały o zakończeniu naszej przygody na ćwierćfinale. Jestem dumny z tego zespołu, bo nie poddaliśmy się i walczyliśmy do samego końca. Po tym meczu możemy mieć podniesione głowy, zostawiliśmy wszystko to, co mogliśmy, jednak to było za mało – mówi Bartłomiej Lipiński, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn.

Akademikom z Kortowa pozostała więc rywalizacja o miejsca 5-8, a dokładniej o 7. miejsce. Regulamin rozgrywek PlusLigi mówi bowiem, że o 5. miejsce zagrają te drużyny, które odpadły w I rundzie play-off i zakończyły fazę zasadniczą na wyższym miejscu – są to Projekt Warszawa (5) i Trefl Gdańsk (6). O 7 miejsce powalczą ekipy, które zajęły niższe lokaty – Indykpol AZS Olsztyn (7) i PSG Stal Nysa (8). Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur do Nysy udała się prosto z Zawiercia.  

Drużyna prowadzona przez Daniela Plińskiego w fazie play-off mierzyła się z Asseco Resovią Rzeszów i również trzykrotnie musiała uznać wyższość rywala. Pierwszy mecz o 7. miejsce odbędzie się w Nysie – piątek, 21 kwietnia o godzinie 20:30. Rewanż w Iławie kilka dni później – w poniedziałek 24 kwietnia o godzinie 17:30 (bilety dostępne na indykpolazs.pl/bilety). Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych – w przypadku remisu, po drugim meczu będziemy świadkami tzw. złotego seta, granego do 15 punktów.

Na kogo trzeba uważać w ekip z Nysy? Najlepiej punktującym zawodnikiem jest  Wassim Ben Tara (558 pkt. – dla porównania, Karol Butryn ma ich 553).  Atakujący PSG Stali jest także najlepiej zagrywającym siatakrzem w swojej ekipie (40 asów – Butryn ma ich 71). W bloku dobrze radzi sobie środkowy Nicoals Zerba (56 „oczek” – Taylor Averill ma ich 74). Nie należy także zapominać o parze przyjmujących – Zouheir El Graoui oraz Kamilu Kwasowskim, rozgrywającym Patryku Szczurku oraz libero – Szymon Biniek.

 W bezpośredniej rywalizacji obu ekip w tym sezonie mamy remis 1:1 – zawsze zwyciężali gospodarze (3:0 w Nysie i 3:1 w Iławie). Czym dla Lipińskiego są zatem starcia o 7 miejsce? – Mieliśmy apetyt na coś większego. Zostały nam jednak tylko dwa spotkania i będziemy chcieli pokazać najlepszą siatkówkę oraz walkę do samego końca. Chcemy także podziękować naszym Kibicom za wsparcie w dobrych oraz złych chwilach – należą im się za to słowa uznania. Już dziś zapraszam wszystkich kibiców na ostatni mecz w sezonie do Iławy! – kończy siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn.

Początek starcia w Hali Nysa o godz. 20:30. Transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
21 kwietnia 202320:30PlusLigaSezon 2022/2023Rywalizacja o 7. miejsceKamil Kwasowski

Miejsce spotkania

Hala Nysa
Hala Nysa, 23, Sudecka, Południe, Nysa, gmina Nysa, powiat nyski, województwo opolskie, 48-303, Polska