Robbert Andringa zostaje w Olsztynie!


Filar defensywy, dla którego będzie to czwarty sezon w stolicy Warmii i Mazur. Robbert Andringa zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn!

Robbert Andringa spędził w stolicy Warmii i Mazur trzy sezony. Pierwszy był dla niego niezwykle udany – wraz z kolegami z drużyny, zajął 4. miejsce (2017/2018). Kolejny był niestety pechowy dla holenderskiego przyjmującego. Trzykrotnie doznał on kontuzji lewej stopy –pierwszy raz przed rozpoczęciem zmagań, a potem dwukrotnie podczas rozgrywek ligowych.

W minionym sezonie „Zimny Olaf” ponownie stał się filarem defensywy zespołu z Kortowa. Ostateczny wynik drużyny, był jednak dla wszystkich niedosytem – Indykpol AZS Olsztyn zajął 8. miejsce, a rozgrywki zakończono przedwcześnie, z powodu pandemii koronawirusa. Robbert Andringa w drużynie akademików rozegrał 76 spotkań, w których zdobył 686 punktów – 544 atakiem, 100 blokiem i 42 w polu zagrywki. Już niedługo holenderski przyjmujący będzie miał okazję, aby powiększyć swój dorobek. Robbert Andringa będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2020/2021!

– Nikt nie wie, co wydarzy się w przyszłości w świecie siatkówkiDzięki temu czuję się bezpieczny, wiedząc, że mam już klub, w którym będę występował w nowym sezonie – przyznaje Robbert Andringa. – Głównym jednak powodem jest możliwość kontynuacji pracy z Danielem Castellanim. Początek sezonu nie był udany w naszym wykonaniu, a po przyjściu Daniela, zmieniło się wiele rzeczy – zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Zaczęliśmy cieszyć się siatkówką i było stać nas na wiele rzeczy. Jestem zadowolony, że w nowym sezonie będę mógł współpracować właśnie z Danielem Castellanim.

Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, również nie ukrywa zadowolenia z przedłużenia umowy. – Bardzo zależało trenerowi Danielowi Castellaniemu, aby reprezentant Holandii nadal grał w Olsztynie – podkreśla Tomasz Jankowski. – Udało nam się porozumieć z Robbertem, jeszcze przed jego powrotem do rodzinnego kraju i bardzo się z tego cieszę. Będzie to już 4. sezon Robberta w Olsztynie, co świadczy o zadowoleniu zawodnika z reprezentowania barw Indykpolu AZS Olsztyn.

Zobacz wideo z olsztyńskiego salonu marki Livingroom, w którym Robbert Andringa ogłosił decyzję!