Redi Bakiri nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn


Młody i obiecujący reprezentant Albanii, dla którego będzie to debiut w rozgrywkach PlusLigi. Redi Bakiri został nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn! Umowa będzie obowiązywać do końca obecnego sezonu.

Redi Bakiri urodził się 22 lipca 2000 roku. Pierwszym zawodowym klubem przyjmującego był Elbasani Volejboll (2014-2015). Przez kolejne 4 sezony bronił barw Partizani Tirana, gdzie w sezonie 2018/2019, został uznany MVP ligi albańskiej. Mierzący 194 cm przyjmujący, w kolejnych latach reprezentował francuski Nice VB (2019/2020) oraz turecki Milas Belediye Spor (2020/2021).

Redi Bakiri to także podstawowy przyjmujący reprezentacji Albanii. W 2018 roku został doceniony podczas Mistrzostw Bałkanów do lat 21, gdzie otrzymał tytuł najlepszego zawodnika turnieju.

Obecny sezon Bakiri rozpoczął w Czarnogórze, a dokładniej w OK Budva, z którym brał udział w kwalifikacjach Ligi Mistrzów oraz Pucharu CEV. Z powodu problemów kadrowych, władze olsztyńskiego Klubu porozumiały się z samym zawodnikiem, jak i jego byłym zespołem. Redi Bakiri został nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn.

Obecny sezon zacząłem w Budvie, która jest dobrym zespołem. Jeśli jednak chodzi o poziom, to w Polsce jest on zdecydowanie większy. Dlatego wybrałem to, co jest dla mnie najlepsze. To dla mnie zaszczyt być tutaj – mówi Redi Bakiri.

I dodaje: – W drużynie czuje się bardzo dobrze. Widać, że zawodnicy tworzą jedność – nikt nie jest z boku drużyny. Chciałbym pokazać pasję i miłość, jaką mam do siatkówki.

Redi Bakiri w barwach Indykpolu AZS Olsztyn będzie występował z numerem 17. Umowa albańskiego przyjmującego z olsztyńskim klubem, będzie obowiązywała do końca obecnego sezonu.