„Przestaliśmy grać na swoim poziomie”

Po drugim secie przestaliśmy grać w swoim stylu i na odpowiednim poziomie. Rywale zaczęli grać dobrze i wykorzystywali swoje okazje. W kolejnych meczach musimy pokazać się tak, jak w dwóch pierwszych setach w starciu z Lublinem. Dobrze serwować, a także pokazać potencjał na przestrzeni całego spotkania – powiedział Joshua Tuaniga po niedzielnym meczu w Lublinie.

Wyjazdowa porażka w Lublinie była już 16 przegraną dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w tym sezonie. Walka o play-off staje się coraz trudniejsza – akademicy z Kortowa z dorobkiem 40 punktów zajmują 8 pozycję, mając tylko punkty przewagi nad PGE GiEK Skrą Bełchatów i Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały tylko trzy spotkania. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, zmierzą się również z: Treflem Gdańsk (Hala Urania, sobota 30.03, godz. 17:30), Projektem Warszawa (wyjazd, środa 3.04, godzina 21:00) i Ślepskiem Malow Suwałki (Hala Urania, sobota 6.04, godz. 17:30)

Co po niedzielnym starciu w Lublinie powiedział Joshua Tuaniga? – Po drugim secie przestaliśmy grać w swoim stylu i na odpowiednim poziomie. Rywale zaczęli grać dobrze i wykorzystywali swoje okazje. My natomiast nie byliśmy w stanie skorzystać z ich „prezentów”. W kolejnych meczach musimy pokazać się tak, jak w dwóch pierwszych setach w starciu z Lublinem. Dobrze serwować, a także pokazać potencjał na przestrzeni całego spotkania.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!