Porażka w ostatnim sparingu


W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli Projektowi Warszawa 0:3. W II Nowodworskim Turnieju Siatkówki Mężczyzn akademicy z Kortowa zajęli 4. miejsce.

Trener Javier Weber w niedzielnym sparingu dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie. Mecz z Projektem Warszawa rozpoczęli: Tuaniga, Lipiński, Andringa, Poręba, Jakubiszak, Król i Ciunajtis (libero).

Od początku niedzielnego spotkania w Nowym Dworze Mazowieckim, rytm na parkiecie nadawali warszawianie (3:1). Olsztynianie nie odpuszczali i po asie serwisowym Jana Króla, doprowadzili do wyrównania (4:4). Taki stan nie trwał jednak zbyt długo, bo w kolejnych akcjach znów przeważali siatkarze Projektu, budując trzypunktową przewagę (10:7). Straty w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur starał się odrabiać głównie Moritz Karlitzek, a po asach serwisowych Bartłomieja Lipińskiego, akademicy zniwelowali straty (20:20). Set ostatecznie zakończył się zwycięstwem 25:22.

Podrażnieni olsztynianie od początku drugiej partii ruszyli do ataku. Po dobrych zagrywkach Lipińskiego, Indykpol AZS prowadził 5:3. Jednak z każdą kolejną akcją to siatkarze Projektu przeważali na parkiecie. Trener Javier Weber próbował zaradzić problemom na boisku, wprowadzając m.in. Karola Jankiewicza, Robberta Andringę czy Szymona Jakubiszaka. Olsztynianie mieli jednak problem ze skończeniem akcji w pierwszym uderzeniu oraz popełniali niewymuszone błędy, czego efektem było ponowne zwycięstwo Projektu 25:18.

Jankiewicz, Andringa i Jakubiszak pozostali na parkiecie w trzecim secie, którego lepiej rozpoczęli ponownie goście (5:2). Ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie Andringa oraz Król, co było widoczne na tablicy wyników. Kiedy udanym atakiem ze środka popisał się Poręba, Indykpol AZS prowadził 11:10. Zawodnicy prowadzeni przez Roberto Santilliego nie poddali i po ataku Nowakowskiego objęli prowadzenie 16:15. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem ekipy stołecznej 25:23, jak i całe spotkanie 3:0.

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn był to ostatni sparing przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi. Inauguracja już w sobotę, 1 października o godz. 14:45 – do Iławy zawita Mistrz Polski i zdobywca Ligi Mistrzów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Ostatnie 150 biletów dostępnych na indykpolazs.pl/bilety.