Porażka po pięciosetowej walce w Zawierciu


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn doznali pierwszej porażki podczas drugiej rundy fazy zasadniczej PlusLigi. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur uległa na wyjeździe drużynie Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn.

Sobotnim spotkaniu w Zawierciu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli drugą rundę fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi. Rywalem akademików z Kortowa była ekipa Aluron CMC Warty Zawiercie. Choć na inaugurację sezonu lepsi okazali się olsztynianie (3:1), to od tego momentu w życiu obu zespołów wiele się zmieniło – zawodnicy prowadzeni przez Michała Winiarskiego zakończyli pierwszą część fazy zasadniczej na 3 miejscu, a podopieczni Javiera Webera – na 8 pozycji.

Do wyjściowego składu ekipy z Kortowa powrócił Nicolas Szerszeń. Oprócz kapitana akademików, na boisku zobaczyliśmy: Tuanigę na rozegraniu, Karlitzka na przyjęciu (z wspomnianym już Szerszeniem), Jakubiszaka z Sapińskim na środku, Souzę na ataku i Hawryluka na pozycji libero.

O wyniku pierwszej partii zdecydowała zagrywka. Świetnie w polu serwisowym radził sobie były siatkarz Indykpolu AZS – Karol Butryn, a akademicy mieli znaczne problemy w przyjęciu oraz ataku. Efektem tego była pewna wygrana gospodarzy 25:17. Podrażnieni goście od początku drugiego seta ruszyli do ataku. Punkty raz po raz zdobywali: Karlitzek, Souza i Szerszeń, a w każdym elemencie gry było widać znaczą poprawę. Akademicy zwyciężyli 25:21, doprowadzając do wyrównania.

Dobra gra ekipy ze stolicy Warmii i Mazur trwała również w trzeciej odsłonie sobotniego spotkania. Głównie dzięki skuteczności pary Karlitzek-Souza, akademicy wygrali 25:23. Czwarta partia to „kopia” seta numer jeden – skuteczność gospodarzy,  niemoc w ataku gości. Trener Javier Weber reagował, wprowadzając do gry m.in. Jankiewicza i Armoę. I gdy wydawało się, że gospodarze pewnie wygrają (17:10), olsztynianie ruszyli do ataku, doprowadzając do wyrównania (20:20). Emocjonującą końcówkę wygrali zawiercianie, doprowadzając do tie-breaka (26:24). W nim ponownie lepsi okazali się siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie, którzy zwyciężyli 15:12, a całe spotkanie 3:2.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn najbliższe dwa spotkania rozegrają w Hali Urania. Akademicy w sobotę, 20.01 o godz. 14:45 podejmą Mistrza Polski – Jastrzębskiego Węgla (biletów brak), a w poniedziałek, 29.01 o godz. 17:30 – PSG Stal Nysę (bilety dostępne na bilety.indykpolazs.pl).