Pora na dwumecz z Treflem Gdańsk!


Już w niedzielę pierwszy z dwóch zaplanowanych w najbliższych dniach zaplanowanych spotkań z Treflem Gdańsk. Początek niedzielnej potyczki w Hali Urania o godz. 17:30. Transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Dwumecz – to słowo sztab szkoleniowy oraz siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn lubią w ostatnich dniach najbardziej. Przypomnijmy, iż ekipa ze stolicy Warmii i Mazur, w minionym tygodniu dwukrotnie rywalizowała z Jastrzębskim Węglem. Po pierwszej, wygranej konfrontacji w Hali Urania (3:1), akademicy z Kortowa w rewanżu ulegli po tie-breaku. Szansa na drugą wygraną z rzędu nad Jastrzębskim była tym większa, iż Indykpol AZS prowadził 2:0. Ostatecznie skończyło się na czterech punktach w dwóch spotkaniach z wiceliderem PlusLigi.

– Jestem zawiedziony, bo mogliśmy wyjechać stąd z trzema punktami. Niestety w trzecim secie podaliśmy palec drużynie z Jastrzębia, a ona wzięła całą rękę i wygrała ten mecz 3:2. A spotkanie powinno się zakończyć wynikiem 3:0 dla nas – powiedział Przemek Stępień chwilę po spotkaniu na antenie Radia UWM FM.

I dodaje: – Z drugiej strony, jeżeli ktoś powiedziałby nam przed tym dwumeczem, że zdobędziemy z Jastrzębiem cztery punkty, na pewno wzięlibyśmy je w ciemno.

Życie nie lubi próżni, dlatego najbliższe spotkania Indykpolu AZS Olsztyn… to dwumecz z Treflem Gdańsk. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Hali Urania w niedzielę, 31 stycznia o godz. 17:30. Rewanż cztery dni później – w czwartek, 4 lutego o godzinie 15:00 w Ergo Arenie.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Michała Winiarskiego w ligowej tabeli plasują się na 3. pozycji, z dorobkiem 41 punktów (14 wygranych i 7 porażek). Trzon ekipy z Gdańska stanowią m.in.: Mariusz Wlazły (jego udział w niedzielnym spotkaniu stoi pod znakiem zapytania – w meczu ze Stalą Nysa, Wlazły doznał kontuzji kolana), Marcin Janusz, Bartłomiej Lipiński, Pablo Crer, Moritz Reichert czy Mateusz Olenderek. Patrząc w skład Trefla, nie zapominamy również o Mateuszu Mice, byłym siatkarzu ndykpolu AZS Olsztyn (2019/2020), który ze względu na operacje kolana, musiał przedwcześnie zakończyć zmagania w tym sezonie.

Konfrontacje z Treflem będą wyjątkowe m.in. dla Damiana Schulza, Przemka Stępnia, Wojtka Żalińskiego i Rubena Schotta. Atakujący akademików bronił barw ekipy znad Morza w latach 2014-2018, rozgrywający olsztynian w sezonach 2012-2017, Żaliński w latach 2012-2014, a Schott – 2018-2020.

– Zawsze podchodzi się specjalnie do spotkań z byłą drużyną, w której znasz dużo zawodników – przyznaje Ruben Schott. –  Dlatego niedzielny mecz z Treflem będzie wyjątkowy również dla mnie, ponieważ w Gdańsku spędziłem dwa ostatnie sezony. Chcę wygrać każdy mecz, a przed niedzielnym starciem mam podwójną motywację – chciałbym pokazać się z dobrej strony i zakończyć te dwa spotkania zwycięstwem. 

I dodaje: – Uważam, że kluczem do zwycięstwa będzie wywarcie presji na zagrywce. Nasi rywale grają bardzo dobrze, zwłaszcza na tzw. outside. Musimy zatem odrzucić ich od siatki.

Początek niedzielnego spotkania w Hali Urania o godz. 17:30. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, dlatego zachęcamy do bezpiecznego kibicowania w domu. Transmisję przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych. Na naszym Facebooku (fb.com/indykpolazs), o godz. 17:00 wystartuje specjalne przedmeczowe studio, gdzie będziecie mogli zobaczyć, jak wyglądają ostatnie chwile przed spotkaniem oraz posłuchać przedmeczowych wywiadów z zawodnikami.

Partner spotkania – Gmina Rozogi