Poniedziałkowe granie w Iławie


Pora na pierwsze lutowe starcie Indykpolu AZS Olsztyn w Iławie. W poniedziałek, 7 lutego, Zielona Armia zmierzy się z beniaminkiem rozgrywek – LUK Lublin. Początek starcia o godz. 17:30, a bilety wciąż są dostępne!

Za siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn trzy ciężkie spotkania zakończone tie-breakiem. Najpierw wygrana ze Ślepskiem Malow Suwałki, później dwu i półgodzinny bój, podczas którego olsztynianie musieli uznać wyższość Aluronu CMC Warty Zawiercie. Trzecia ,,pięciosetówka” miała miejsce tydzień temu, kiedy to drużyna Javiera Webera pokonała GKS Katowice. MVP tego spotkania wybrany został Jan Firlej. 

W dwóch ostatnich meczach wystąpił środkowy Akademików, Mateusz Poręba, powracający do składu po krótkiej przerwie. – Jestem wypoczęty, nabrałem trochę świeżości. Rozegranie tak długiego meczu przeciwko Aluronowi CMC sprawiło, że byłem nieco zmęczony, ale później wszystko wróciło do normy, co było widać w meczu z GKS-em Katowice – mówi środkowy ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. 

Ostatnie starcie przeciwko katowiczanom, w którym popularny ,,Koniu” zdobył 10 punktów, nie należało do najrówniejszych. Ponownie dało się zauważyć spore przestoje w grze ekipy Indykpolu AZS. – Niestety, nie jest to pierwszy mecz, w którym zdarzają się nam takie przestoje. Niedługo zamierzamy wprowadzić do treningu ćwiczenia, które pomogą nam w tego typu momentach w meczu, mam na myśli również końcowe fragmenty setów – przyznaje Poręba.

W meczu 19. kolejki PlusLigi, publiczność zgromadzona w hali przy Małym Jezioraku w Iławie, będzie świadkiem pojedynku Indykpolu AZS Olsztyn z ekipą LUK Lublin. Drużyna prowadzona przez Dariusza Daszkiewicza w swoim debiutanckim sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej, spisuje się dobrze. Z 18 rozegranych spotkań wygrali 7 i z dorobkiem 20 ,,oczek” zajmują 9. miejsce w tabeli, tracąc tylko jeden punkt do miejsca gwarantującego grę w play-offach. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się 5 listopada, akademicy z Kortowa pokonali swojego rywala dopiero po tie-breaku, a najlepszym zawodnikiem starcia został wybrany TJ DeFalco (27 punktów).

Jak ten mecz wspomina Mateusz Poręba? – Lublinianie byli bardzo pewni siebie przed tym spotkaniem i wynik pokazał, że walczyli do samego końca. Poniedziałkowy mecz również może być trudny, ponieważ nasza dyspozycja na ten moment nie jest zadowalająca i jestem przekonany, że to, co pokazali w listopadzie ubiegłego roku będzie miało miejsce również i teraz. 

Powracając do starcia w Lublinie, to najlepiej punktującym gospodarzy był dobrze znany kibicom w Olsztynie – Wojciech Włodarczyk. Przyjmujący LUK zakończył spotkanie z 24 punktami na koncie. Oprócz niego, gra opiera się na Bartoszu Filipiaku. Atakujący z Lublina zdobył w zapunktował 272 razy i jest na 7. miejscu najlepiej punktujących siatkarzy ligi. W czołówce blokujących znajdziemy również środkowego Jana Nowakowskiego, a za linię przyjęcia dba amerykański libero, Dustin Watten. Liderem całej drużyny jest rozgrywający i jednocześnie kapitan, Grzegorz Pająk, który również w swojej siatkarskiej przeszłości ma występy w Indykpolu AZS

Siłą ekipy z Lublina w tym meczu może być solidna gra na skrzydłach (uzależniona jednak od niekiedy falującej dyspozycji zawodników), świetna gra blokiem (trzeci najlepszy wynik w lidze pod kątem bloków na set) oraz mała ilość błędów w przyjęciu – Plusem naszych rywali jest też zespołowość oraz nastawienie się na wygrywanie spotkań. Nam często brakuje energii na boisku, natomiast siatkarze beniaminka od pierwszej piłki pokazują, że są pozytywnie nastawieni i starają się grać na sto procent – kończy Mateusz Poręba. 

Zobacz pojedynek przyjmujących – czy TJ DeFalco zdobędzie więcej punktów niż Wojtek Włodarczyk? Kto wygra rywalizację na środku – Mateusz Poręba czy Jan Nowakowski? Który z atakujących będzie górą w Iławie – Karol Butryn czy Bartosz Filipiak

Bilety w cenie 30 i 20 złotych (ulgowe) do nabycia wyłącznie online na indykpolazs.pl/bilety! Bilety ulgowe przysługują wyłącznie dzieciom i młodzieży do 26 roku życia. 

Uwaga: Przy każdym wariancie cenowym, istnieje możliwość wybrania opcji „z certyfikatem szczepienia”. Prosimy o wybór tego wariantu wszystkie osoby zaszczepione – pozwoli nam to spotkać się w większym gronie w Iławie, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Tekst: Janusz Siennicki