Polacy z awansem na Igrzyska!


Reprezentacja Polski w fantastycznym stylu wygrała turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich, który odbywał się w Gdańsku. Biało-czerwoni z Pawłem Woickim w sztabie szkoleniowym pojadą do Tokio! 

W piątek w sześciu miastach: Warnie, Rotterdamie, Bari, Gdańsku, Sankt Petersburgu i Ningbo, odbyły się turnieje interkontynentalne do Igrzysk Olimpijskich – Tokio 2020. Z każdej grupy bezpośrednio awans na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie uzyska zwycięzca danej grupy. W sumie u bilet do Tokio walczyły 24 ekip – w tym reprezentanci Indykpolu AZS Olsztyn. Jak poszło #ZielonejArmii?

W Gdańsku rywalizowała reprezentacja Polski z Pawłem Woickim w sztabie szkoleniowym. W pierwszym meczu, rozegranym w piątek, biało-czerwoni bez straty seta pokonali Tunezje. Kibice oraz eksperci siatkówki ostrzyli sobie zęby na sobotnią rywalizację z Francją – zwycięzca spotkania znacznie przybliżył się do awansu na Igrzyska. Po 90 minutach konfrontacji, wypleniona po brzegi Ergo Arena cieszyła się ze zwycięstwa naszych reprezentantów 3:0. Zawodnicy prowadzeni przez Vitala Heynena przypieczętowali zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym, pokonaniem 3:1 ekipy Słowacji.

fot. FIVB

Robbert Andringa i reprezentacja Holandii o awans do Igrzysk Olimpijskich powalczy przed własną publicznością. Po dwóch zwycięstwach nad Koreą (Holendrzy przegrywali już 0:2, aby wygrać po tie-breaku) i Belgią (3:0), zespół dowodzony przez Roberto Piazzę w niedziele zmierzył się o awans z reprezentacją USA. Wyrównane spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 3:1, którzy awansowali na IO. Holendrzy o awans powalczą w styczniowym turnieju kontynentalnym.

fot. FIVB

Mateusz Nykiel w sztabie szkoleniowym reprezentacji Australii, weekend spędził we włoskim Bari. Australijczycy byli blisko doprowadzenia do tie-breaku z Serbią (porażka 1:3), a dzień później w spotkaniu z Włochami, niemal doprowadzali do sensacji, walcząc jak równy z równym przez 5 setów (Włosi wygrali 3:2). Na osłodę, ekipa prowadzona przez Marka Lebedewa pokonała Kamerun 3:0. Awans z tej grupy uzyskała reprezentacja Włoch.

fot. FIVB

W pozostałych turniejach awans uzyskały reprezentacje Brazylii, Rosji i Argentyny. Turnieje kontynentalne, w których awans wywalczy najlepsza ekipa z każdego kontynentu (w sumie 5 drużyn) odbędą się w dniach 6-12 stycznia 2020 roku.