Polacy na Uniwersjadzie wygrywają grupę!


Biało-czerwoni z kompletem zwycięstw i bez straty seta, zwyciężyli w swojej grupie podczas 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Drużyna prowadzona przez P. Woickiego i D.Plińskiego pokonała Brazylię, Francję, Iran i Kanadę. 

W czterech rozegranych spotkaniach, biało-czerwoni nie stracili nawet seta! Zawodnicy prowadzeni przez duet Paweł Woicki – Daniel Pliński, pewnie pokonali w grupie Brazylię, Francję, Iran i Kanadę. Tym samym z kompletem zwycięstw, reprezentacja Polski zwyciężyła w grupie „C”, awansując do ćwierćfinału. 

 Najbardziej jestem zadowolony z gry. Trzy świetne spotkania rozegrane. Pierwsze może najbardziej nerwowe. Ale później gra była dojrzała i w tych trzech meczach przewyższaliśmy wszystkich dojrzałością i doświadczeniem chłopaków – chwalił swoich podopiecznych trener Paweł Woicki po spotkaniu z Iranem. 

– Czujemy się pewni od początku. Przed meczem z Brazylią ciężko było stwierdzić, jak to będzie wyglądało. Gramy mądrze i odpowiedzialnie od pierwszego spotkania. Pewność siebie też jest kluczowa. Ręka nam nie drży – dodał Łukasz Kozub.

Faza pucharowa rozpocznie się w czwartek 11 lipca, a finał turnieju siatkarskiego na Uniwersjadzie zaplanowano na sobotę 13 lipca. Trzymamy kciuki!