Pójść za ciosem


W niedziele siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn będą chcieli pójść za ciosem i odnieść drugie zwycięstwo z rzędu. Rywalem akademików będzie Cerrad Enea Czarni Radom. Początek niedzielnego spotkania w Hali Urania o godz. 14:45.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w imponującym stylu wrócili na zwycięską ścieżkę. Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, w środę pokonali w Hali Urania MKS Będzin 3:0. O rozmiarze zwycięstwa niech przemówią liczby – w małych punktach 75:43, czas gry wyniósł 70 minut, a w ostatnim secie akademicy rozbili rywala 25:7, co jest wyrównaniem rekordu największej wygranej w jednym secie. W ligowej tabeli, z dorobkiem 9 punktów, akademicy zajmują 11. pozycje.

Po tym spotkaniu byłem zadowolony z zespołu w 100% – przyznaje Daniel Castellani, trener Indykpolu AZS Olsztyn. –  Zagraliśmy bardzo dobrze w każdym elemencie. Byliśmy skoncentrowani, agresywni i zdeterminowani od pierwszej akcji. Również pod względem technicznym i taktycznym, zaprezentowaliśmy się na wysokim poziomie. Dobrze przyjmowaliśmy, różnicowaliśmy zagrywkę, a w ataku zagraliśmy najlepsze spotkanie w tym sezonie.

W niedziele siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn będą chcieli pójść za ciosem i odnieść drugie zwycięstwo z rzędu. Rywalem akademików będzie Cerrad Enea Czarni Radom. Ekipa Wojskowych będzie chciała zmazać plamę, po przegranej we własnej hali 0:3 z GKS Katowice. Trener Robert Prygiel w tym spotkaniu nie mógł skorzystać m.in. z Dawida Konarskiego czy Bartłomieja Grzechnika. Ciężar gry wzięli więc na siebie Dawid Dryja czy Wiktor Josifow. W ligowej tabeli radomianie są tuż przed akademikami z Kortowa – z dorobkiem 12 punktów są na 10. pozycji.

W pierwszym meczu między tymi zespołami, lepsi okazali się Wojskowi, zwyciężając na inaugurację sezonu 3:2. Po pierwszej partii przegranej przez akademików, w kolejnych dwóch setach górą byli olsztynianie. Czwarta i piąta partia padła łupem siatkarzy Cerradu Enea Czarnych. W historii pojedynków pod egidą PLS, lepszym bilansem mogą pochwalić się radomianie – 10:7.

Uważam, że drużyna potrzebuje gry, aby pozostać w rytmie meczowym. Zaczęliśmy grać dobrze, a potem przydarzyła nam się przerwa. Po niej, każdy mecz jest lepszym w naszym wykonaniu. Najważniejsze w przygotowaniu do niedzielnego spotkania będą: odpoczynek oraz odpowiednie przygotowanie fizyczne i taktyczne. Wiemy, jakie są ich mocne i słabe strony. Ważna jest również strona mentalna – aby drużyna wciąż była pewna siebie. To jest w tym momencie najważniejsze – kończy trener akademików.

Początek niedzielnego spotkania w Hali Urania o godz. 14:45. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, dlatego tym bardziej zachęcamy do bezpiecznego kibicowania w domu. Transmisję przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych. Na naszym Facebooku (fb.com/indykpolazs), o godz. 14:05, wystartuje specjalne przedmeczowe studio, gdzie będziecie mogli zobaczyć, jak wyglądają ostatnie chwile przed spotkaniem oraz posłuchać specjalnych wywiadów.

PARTNER MECZU