Pierwszy wyjazd w sezonie


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w niedzielę rozegrają pierwszy, wyjazdowy mecz w nowym sezonie PlusLigi. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów. Początek meczu o godz. 17:30 – transmisja w Polsacie Sport Extra, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Nie tak miała wyglądać inauguracja nowego sezonu PlusLigi w wykonaniu siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Przy wypełnionej po brzegi hali w Iławie, zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę ulegli w trzech setach Asseco Resovii Rzeszów. Najbliższej zwycięstwa akademicy byli w pierwszej partii, kiedy to nie utrzymali do końca trzypunktowej przewagi.

Czy zawodnicy długo analizowali pierwszy mecz sezonu? – Osobiście nie będę pamiętał tego meczu zbyt długo, bo miałem w nim swoje problemy  – przyznaje Jan Firlej, rozgrywający akademików. – Lecz nawet jeśli taki mecz się zdarzył, to jako drużyna nie będziemy jego rozpamiętywać pod kątem porażki, lecz wyciągnięcia odpowiednich wniosków.

I dodaje: – Jesteśmy podrażnieni tylko i wyłącznie sportowo. Mamy fajną ekipę, z potencjałem, a atmosfera jest bardzo dobra. Dlatego mamy sporą motywację przed kolejnym spotkaniem.

Po domowej inauguracji sezonu, przyszedł czas na pierwszy mecz wyjazdowy. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w niedzielę, zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów (godz. 17:30). Bełchatowianie poprzedni sezon zakończyli na czwartym miejscu, a w drużynie doszło do wielu zmian. Trenerem został Slobodan Kovac, a drużynę zasilili m.in. Aleksandar Atanasijević, Mihajlo Mitić, Dick Kooy, Robert Täht czy dobrze znany kibicom w Olsztynie – Damian Schulz. W PGE Skrze zostali natomiast Grzegorz Łomasz, Milad Ebadipour, Mateusz Bieniek, Karol Kłos czy Kacper Piechocki.

W przeciwieństwie do ekipy ze stolicy Warmii i Mazur, drużyna z Bełchatowa w pierwszej kolejce pokonała na wyjeździe Cuprum Lubin 3:1. Najwięcej punktów w zwycięskiej ekipie zdobył Atanasijević, a statuetkę MVP otrzymał Kooy. Bilans bezpośrednich spotkań przemawia na stronę gospodarzy niedzielnego boju – 41:17. Ostatni raz siatkarze Indykpolu AZS pokonali na wyjeździe PGE Skrę 27.10.2018 – 3:0.

Skra u siebie gra zdecydowanie lepiej niż na wyjazdach. Powinniśmy zagrać tak, jak prezentowaliśmy się przez większą część pierwszego seta poprzedniego spotkania. Będzie to ciężki mecz, lecz spróbujemy „napsuć krwi” rywalom – kończy Jan Firlej.

Początek meczu w bełchatowskiej hali Energia o godz. 17:30 – transmisja w Polsacie Sport Extra, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.