Ostatnie spotkanie fazy zasadniczej


Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn będzie to ostatni mecz fazy zasadniczej. W Dzień Kobiet, czyli w poniedziałek, 8 marca, akademicy z Kortowa zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów. Początek spotkania o godzinie 20:30 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie będą miło wspominać wyjazdu do Katowic. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Daniela Castellaniego, w bardzo ważnym spotkaniu w kontekście play-off, ulegli GKS Katowice 1:3. Olsztynianie źle weszli w spotkanie i przegrali pierwsze dwie partie. Szkoleniowiec ekipy ze stolicy Warmii i Mazur dokonał kilku zmian (m.in. wejście Rubena Schotta, Remka Kapicy, Javiera Concepciona i Jakuba Ciunajtisa), co poskutkowało wygraniem trzeciego seta. W czwartej partii lepsi okazali się gospodarze, którzy przybliżyli się do play-off. W ligowej tabeli, Indykpol AZS spadł na 10 miejsce

Przejść obok tego meczu z całą pewnością nie można – przyznaje Marcin Mierzejewski, drugi trener Indykpolu AZS Olsztyn. – Z całą pewnością będzie on długo „siedział” w naszych głowach. I nie mówimy tutaj tylko o tym sezonie, lecz jest to nauczka na przyszłość. Trzeba wrócić do treningów i pozwolić zawodnikom jak najszybciej o tym zapomnieć, aby następny mecz zagrać lepiej.

W ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej, olsztynianie zmierzą się w Hali Urania z Asseco Resovią Rzeszów. Zawodnicy prowadzeni przez Alberto Giuliani choć są już pewni awansu do fazy play-off, to walczą o dobre rozstawienie. Obecnie rzeszowianie zajmują 4 miejsce, z szansą na 3 lokatę na zakończenie pierwszej części sezonu. Asseco Resovia zgromadziła 46 punktów i traci tylko jedno „oczko” do Trefla Gdańsk.

– To jest końcówka sezonu i wiadomo, że dla każdego jest on ciężki. Dlatego na treningach jest sporo rywalizacji na punkty, aby wyzwalała ona dodatkową energię i emocje, które są nam teraz potrzebne – podkreśla szkoleniowiec akademików.

W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się rzeszowianie, którzy zwyciężyli 3:1. Po pierwszej partii wygranej przez gospodarzy, w drugiej górą byli goście. Kolejne dwie należały do ekipy z Podkarpacia, która na swoim koncie dopisała komplet punktów. 

Wyjdziemy na boisku i będziemy grać o zwycięstwo. Rzeszów to dobra drużyna, która ma w swoim składzie mocnych zawodników. Z całą pewnością łatwo tego spotkania nie oddamy, a w Uranii bądź co bądź gramy lepiej, niż na wyjazdach – kończy Marcin Mierzejewski  

Początek poniedziałkowego spotkania w Hali Urania o godz. 20:30. Bezpośrednią relację przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych. Na naszym Facebooku (fb.com/indykpolazs), o godz. 20:00 wystartuje specjalne przedmeczowe studio, gdzie będziecie mogli zobaczyć, jak wyglądają ostatnie chwile przed spotkaniem oraz posłuchać przedmeczowych wywiadów z zawodnikami.

Partner meczu – Gmina Dywity