Ostatnie sparingi przed rozpoczęciem sezonu


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w najbliższy weekend rozegrają dwa ostatnie spotkania sparingowe przed startem nowego sezonu PlusLigi. – Będziemy oczywiście walczyć o zwycięstwo, lecz najważniejsze będzie odpowiednie przygotowanie do inauguracji sezonu – mówi Joshua Tuaniga, rozgrywający akademików z Kortowa.

Niespełna tydzień pozostał do wielkiej inauguracji nowego sezonu PlusLigi. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera rozegrali do tej pory cztery spotkania sparingowe. Bilans ekipy ze stolicy Warmii i Mazur to jedno zwycięstwo (3:0 nad Ślepskiem Malow Suwałki), jeden remis (2:2 z Treflem Gdańsk) i dwie porażki (0:3 i 1:3 również z Treflem Gdańsk). W miniony weekend olsztynianie wzięli udział w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach, gdzie zajęli 2. miejsce.

– W meczu ze Ślepskiem zagraliśmy na świeżości. Zabrakło nam tego w drugim dniu, lecz też trzeba przyznać, że ekipa z Gdańska postawiła mocne warunki. Nie zagraliśmy w pełni swoich możliwości. Czekamy z niecierpliwością na kolejnych zawodników, którzy dołączą do nas po weekendzie. Dopiero teraz wkraczamy w rytm meczowy – przyznał po piątkowym spotkaniu Jakub Ciunajtis, libero akademików.

Tuż po zmaganiach w Suwałkach, do drużyny dołączyli kolejni siatkarze – Joshua Tuaniga i Taylor Averill. – Po kilku dniach spędzonych w Olsztynie, czuje się bardzo dobrze – zarówno na boisku, jak i poza nim. Drużyna przywitała mnie bardzo ciepło. Po Mistrzostwach Świata potrzebowałem chwili na odpoczynek, lecz jestem już gotowy do ciężkiej pracy – przyznaje rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn.

Ostatnim przetarciem przed starem nowego sezonu PlusLigi będzie II Nowodworski Turniej Piłki Siatkowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Oprócz Indykpolu AZS Olsztyn, udział wezmą: Projekt Warszawa, LUK Lublin i Ślepsk Malow Suwałki. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w półfinale zmierzy się z LUK Lublin (sobota, 24.09 o godz. 14:30). Drugą partę tworzą drużyny z  Warszawy i Suwałk. Przegrani zmierzą się w niedzielnym meczu o 3. miejsce (godz. 11:00), a finał rozpocznie się o godz. 13:30.

Czas pracuje teraz na naszą korzyść. Jestem już prawie wszyscy razem i ćwiczymy różne ustawienia. Poznajemy system, który przekazuje nam trener Javier. W najbliższy weekend będziemy oczywiście walczyć o zwycięstwo, lecz najważniejsze będzie odpowiednie przygotowanie do inauguracji sezonu  – kończy Tuaniga.

Bilety na turniej dostępne na stronie https://goingapp.pl/kup-bilety/turniej-siatkarski/wrzesien-2022.