Ostatni wyjazd w sezonie


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn czeka ostatni wyjazd w tym sezonie. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w poniedziałek zmierzy się z GKS Katowice. Początek meczu o godzinie 20:30, transmisja w Polsacie Sport i Radio UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli zmagania w fazie zasadniczej PlusLigi. Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, odnieśli 11 zwycięstw, a 15 razy musieli uznać wyższość swojego rywala. Z dorobkiem 34 punktów, akademicy z Kortowa uplasowali się na 9 miejscu. To oznacza, że na zakończenie sezonu akademicy będą walczyć o 9. lokatę z GKS Katowice (10 miejsce po fazie zasadniczej).

Brak awansu do play-off boli, bo mieliśmy szansę awansować do ósemki – przyznaje Przemek Stępień, rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn. – Tak naprawdę szansa była do przedostatniego meczu w fazie zasadniczej. Niestety, nie udało nam się tego dokonać – pozostaje nam walka o 9. miejsce.

W ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej, olsztynianie pokonali w Hali Urania ekipę Asseco Resovii Rzeszów 3:1. Od tego spotkania, do pierwszego w rywalizacji o 9. miejsce, dzieli dwa tygodnie. Jak w tym czasie wyglądały treningi zespołu?

Było trochę czasu na odpoczynek oraz pracę na siłowni. Nic jednak odkrywczego nie wymyślimy. Trenujemy normalnie, tak jak wcześniej do każdego spotkania – mówi siatkarz akademików z Kortowa.

Pierwsze spotkanie o 9. miejsce odbędzie się w Katowicach, w poniedziałek o godzinie 20:30. Obie drużyny spotkały się już w tym sezonie dwukrotnie i za każdym razem lepsi okazywali się gospodarze (dwa razy 3:1). Bilansem bezpośrednich spotkań mogą pochwalić się akademicy z Kortowa – 6:4.

Rywalizacja o 9. miejsce toczy się do dwóch zwycięstw. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania w Olsztynie (piątek, 26 marca o godzinie 17:30), stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1:1 to, o wygraniu rywalizacji zadecyduje wygranie „złotego seta” do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.

W każdym elemencie musimy zagrać dobrze. Musimy „naskoczyć” na ekipę z Katowic od samego początku, co miało miejsce w pierwszym meczu w Uranii. Mam nadzieję, że poprawimy wynik z naszej ostatniej wizyty w Katowicach i zagramy o wiele lepiej – tak, jak w pierwszym boju – kończy Przemek Stępień.

Początek poniedziałkowego spotkania w Katowicach o godzinie 20:30. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport i Radio UWM FM. Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy relacjonować kulisy poniedziałkowej potyczki – fb.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs.