Ostatni sparing na remis

Ostatni sparing siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn z reprezentacją Tunezji, zakończył się nietypowym remisem – 2:2.

Po piątkowej przegranej 2:3 i sobotnim zwycięstwie 4:0, trener Paolo Montagnani w ostatnim w sparingowym meczu z reprezentacją Tunezji, rozpoczął spotkanie najmocniejszym składem. Spotkanie zaczęli m.in Dawid Sokołowski i Wojtek Żaliński na przyjęciu czy Mateusz Poręba razem z Pawłem Pietraszko na środku siatki, Remigiusz Kapica na prawym skrzydle, Paweł Woicki na rozegraniu i Michał Żurek na libero.

Do połowy pierwszego seta, gra toczył się pod dyktando akademików. Olsztynianie lepiej prezentowali się od swojego rywala w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, wypracowując sobie aż siedem punktów przewagi. Później do głosu doszli Tunezyjczycy, którzy odrobili straty (20:20). Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali gospodarze, którzy zwyciężyli 25:22.

Od początku drugiej partii, na parkiecie trwała walka punkt za punkt. Raz na prowadzeniu była Zielona Armia, raz reprezentacja Tunezji. Gdy jedna z drużyn miała dwa „oczka” przewagi, ich rywale w mgnieniu oka odrabiali straty. W połowie seta do głosu ponownie doszli zawodnicy prowadzeni przez trenera Paolo Montagnaniego, którzy nie oddali zdobytej przewagi, zwyciężając 25:21.

W trzeciej odsłonie niedzielnego spotkania, na parkiecie przeważała ekipa z Tunezji. Ich dobra gra na zagrywce oraz w kontrze, pozwoliła na zbudowanie kilku punktów przewagi (14:9). Mimo próby odrobienia straty przez akademików z Kortowa, w tym secie lepsi okazali się goście, zwyciężając 25:19.

Trener Paolo Montagnani w czwartej partii wprowadził m.in Michała Kozłowskiego, Tomka Kowalskiego czy Jakuba Zabłockiego. Początek tego seta to ponownie walka punkt za punkt, lecz z każdą kolejną akcją, na boisku przeważali Tunezyjczycy (15:9). Rywale Zielonej Armii nie oddali prowadzenia, wygrywając 25:14.

Przed spotkaniem szkoleniowcy obu ekip umówili się na rozegranie czterech setów, dlatego mecz zakończył się nietypowym wynikiem 2:2

Dziękujemy Miastu Biskupiec za organizację niedzielnego sparingu!

Indykpol AZS Olsztyn – Tunezja 2:2 (25:22,25:21,19:25,14:25)

Indykpol AZS: Woicki, Poręba (18), Pietraszko (8), Sokołowski (11), Żaliński (6), Kapica (15), Żurek (libero) oraz Pietkiewicz (4), Kowalski (1), Kozłowski (1), Zabłocki (libero)

Tunezja: Aguerbi (6), Ben Silmene (5), Karamosli I. (17), Nagga (7), Moalla (8), Mbarki (1), Saddem (libero) oraz Karamosli H., Ben Cheikh, Bongui, Ben Tara (7)