Ostatni mecz w Uranii


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątek rozegrają ostatni mecz w tym sezonie. Będzie to także pożegnanie z Halą Urania. Początek spotkania z GKS Katowice o godzinie 17:30 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli w pierwszym meczu o 9. Miejsce ekipie GKS Katowice. Po dwóch partiach wygranych przez gospodarzy, w trzeciej lepsi byli olsztynianie. Choć akademicy z Kortowa byli blisko doprowadzenia do tie-breaka, w końcówce czwartej partii górą byli katowiczanie, którzy wygrali 3:1.

– Był to mecz walki. Próbowaliśmy odwrócić jego losy, wygrywając trzecią partię. W czwartym secie mieliśmy kilka punktów przewagi, lecz nie skończyliśmy kontrataków i rywale nas przełamali – powiedział chwilę po spotkaniu Nikodem Wolański, rozgrywający akademików.

Rewanżowe spotkanie o 9. miejsce na zakończenie sezonu odbędzie się w piątek, 26 marca o godzinie 17:30. W przypadku remisu 1:1, będziemy świadkami tzw. złotego seta, granego do 15 punktów. Transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Co według Daniela Castellaniego będzie najważniejsze podczas tego meczu? – Chcemy pokazać Kibicom oraz wszystkim osobom związanym z Klubem to, co najlepsze. Wiemy, że nasza forma w tym sezonie nie była regularna – raz graliśmy bardzo dobrze, a raz źle. Mam nadzieję, że podczas ostatniego spotkania zaprezentujemy się z dobrej strony i godnie zakończymy sezon.

Piątkowe spotkanie to także pożegnanie z Halą Urania. Siatkarze AZS Olsztyn od 1983 roku rozgrywali swoje spotkania w Hali Urania. W tym czasie zdobyli: dwukrotnie Mistrzostwo Polski (w sumie AZS ma na swoim koncie pięć złotych medali), czterokrotnie wicemistrzostwo Polski (w sumie jest ich aż osiem) oraz sześciokrotnie brązowy medal MP (z dziewięciu zdobytych w całej historii klubu).

Remont Hali Urania rozpocznie się po zakończeniu sezonu 2020/2021. Z dotychczasowego obiektu pozostanie jedynie szkielet – Urania zmieni diametralnie swoje oblicze w środku. Trybuny mają pomieścić ponad 4000 osób, a obok powstanie sala rozgrzewkowa, w której zmagania będzie mogło śledzić 500 kibiców.

Urania jest częścią historii siatkówki w Polsce.  Kiedy przyjeżdżałem tutaj z zespołami z PGE Skry Bełchatów czy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, było nam bardzo ciężko. Odbywały się tutaj także ważne mecze dla historii nie tylko AZS, ale i polskiej siatkówki. To dobrze, że zyska ona nowe oblicze. Mam nadzieję, że AZS powróci na nią szybko i otworzy ją w dobrym stylu – kończy Daniel Castellani.

Początek piątkowego spotkania w Hali Urania o godz. 17:30. Bezpośrednią relację przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych. Na naszym Facebooku (fb.com/indykpolazs), o godz. 17:00 wystartuje specjalne przedmeczowe studio, gdzie będziecie mogli zobaczyć, jak wyglądają ostatnie chwile przed spotkaniem oraz posłuchać przedmeczowych wywiadów z zawodnikami.