Objawienie Irańskiej SuperLigi w Olsztynie


W minionym sezonie został okrzyknięty objawieniem Irańskiej Super Ligi. Meisam Salehi został nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn!

Meisam Salehi urodził się 17 listopada 1998 roku. Mierzący 198 cm przyjmujący, w swojej karierze bronił barw irańskiego Kalleh Mazandaran (2017-2020) oraz Shardadu Urmii (2020-2021). Miniony sezon był niezwykle udany dla młodego przyjmującego. Wraz z zespołem wywalczył tytuł wicemistrza Iranu, a przez wielu rodzimych obserwatorów, został uznany objawieniem ligi.

Salehi w 2017 roku brał udział w Mistrzostwach Świata do lat 21, gdzie wraz z kolegami z drużyny zajął 5. miejsce. Podczas drugiej fazy turnieju, Irańczycy spotkali się z Polakami i musieli uznać wyższość biało-czerwonych. Co ciekawe, po drugiej stronie siatki, Salehi spotkał Jędrzeja Gruszczyńskiego – obecnego libero akademików z Kortowa.

Meisam Salehi obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Iranu, która przygotowuje się do Ligi Narodów oraz Igrzysk Olimpijskich. Przypomnijmy, że podczas Igrzysk, Persowie znajdują się grupie „A”, razem z reprezentacją Polski.  

Nowy sezon to czas na zmiany i pierwszy zagraniczny wyjazd. Meisam Salehi został nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn!

Rozmawiałem z Seyedem, który grał w Indykpolu AZS Olsztyn (sezon 2019/2020 – red.) i powiedział mi wiele dobrego o klubie oraz mieście – mówi Meisam Salehi. – Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Pochodzę z Urmii, miasta siatkówki w Iranie, w którym walczymy o każdą piłkę. Mam nadzieję, że w Polsce będę miał taki sam wspaniały sezon jak ten, który spędziłem w moim ostatnim klubie.  

O komentarz poprosiliśmy także Tomasza Jankowskiego, Prezesa Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Meisam jest młodym, perspektywicznym siatkarzem, który był jednym z najlepszych zawodników w lidze Irańskiej. Ma szansę na wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Tokio. Jestem przekonany, że reprezentant Iranu zaprezentuje się kibicom Indykpolu AZS Olsztyn równie udani, jak Jego rodak – Seyed.

Kontrakt irańskiego przyjmującego z olsztyńskim Klubem, będzie obowiązywał przez dwa lata.