Nikodem Wolański dołącza do Indykpolu AZS Olsztyn


Na swoim koncie ma srebrny medal Mistrzostw Belgii oraz brąz w rozgrywkach PlusLigi.   Nikodem Wolański dołącza do Indykpolu AZS Olsztyn.

Nikodem Wolański urodził się 19 stycznia 1994 roku w Częstochowie. Pierwsze kroki w siatkówce, stawiał w rodzimym Norwidzie, z którym dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski kadetów (2010, 2011) oraz Mistrza Polski juniorów (2012, 2013). Został także objęty centralnym szkoleniem w SMS PZPS Spała.

Na boiskach PlusLigi, siatkarz zadebiutował w 2013 roku w Effectorze Kielce, a przez kolejne dwa sezony bronił barw Transferu Bydgoszcz (2014-2016). Jego pierwszym zagranicznym klubem był belgijski Noliko Maaseik, gdzie miał okazję współpracować z obecnym szkoleniowcem Indykpolu AZS Olsztyn – Danielem Castellanim. W tym czasie, Wolański wywalczył wicemistrzostwo Belgii oraz Superpuchar Belgii.  

W kolejnych sezonach reprezentował barwy Stali Nysa (2017/2018), Jastrzębskiego Węgla (2018/2019 – brązowy medal PlusLigi) czy szwajcarskiego TV Schönenwerd (2019/2020). Obecny sezon Wolański rozpoczął w estońskim Saaremaa VK.

Kiedy trener Daniel Castellani skontaktował się ze mną, myślałem, że rozmowa będzie dotyczyła kolejnego sezonu – mówi Nikodem Wolański. – Okazało się jednak, że możemy współpracować już teraz. Daniel jest najlepszym trenerem, z jakim do tej pory pracowałem i cieszę się, że mogę kontynuować z nim wspólną przygodę.

I dodaje: – Spoglądam w tabelę i widzę, że jesteśmy na fajnej pozycji, aby zaatakować ósemkę. Mam nadzieję, że to nam się uda.

Nikodem Wolański będzie występował w Indykpolu AZS Olsztyn z numerem 17. Umowa siatkarza z olsztyńskim klubem, będzie obowiązywała do końca obecnego sezonu.