„Nasze atuty to zagrywka, blok i obrona”


Wiemy, że naszymi elementami wiodącymi są: zagrywka, blok i obrona. Mam nadzieję, że te trzy elementy pozwolą nam wygrać mecz w Częstochowie – mówi Marcin Mierzejewski przed środowym, wyjazdowym starciem z Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Początek meczu o godz. 20:30 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w miniony weekend przełamali złą passę 5 porażek z rzędu. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali na wyjeździe PGE GiEK Skrze Bełchatów 3:0. Akademicy z Kortowa przeważali całe spotkanie, dobrze radząc sobie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Olsztynianie wrócili do dobrej gry serwisem (9:1), a najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobył Alan Souza (17). Statuetkę MVP otrzymał natomiast Karol Jankiewicz.  Piątkowe zwycięstwo pozwoliło akademikom wrócić do gry o fazę play-off. Z dorobkiem 28 punktów, olsztynianie przesunęli się na 8 pozycję w ligowej tabeli. 

Czy w sztabie ekipy ze stolicy Warmii i Mazur, po piątkowym zwycięstwie „kamień spadł z serca”? – Raczej nie z powodu wygranej, a z tego, że w końcu zagraliśmy dobry mecz, prezentując się cały czas na swoim poziomie. Formę z treningów przenieśliśmy na spotkanie. W szatni było widać głód walki, zwycięstwa i wyjścia na boisko, aby zagrać na 100 procent – mówi Marcin Mierzejewski, asystent trenera.

Jeśli zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera wciąż chcą awansować do fazy play-off, to komplet punktów w wyjazdowym starciu z Exact Systems Hemarpol Częstochowa (środa, 7.02, godz. 20:30) jest niezbędny. Ekipa prowadzona przez Leszka Hudziaka, z dorobkiem 18 punktów zajmuje w ligowej tabeli 13 miejsce. Beniaminek odniósł w tym sezonie zaledwie 5 zwycięstw, pokonując: Grupę Azoty ZAKSA, PGE GiEK Skrę, KGHM Cuprum Lubin, Bogdankę LUK Lublin i Trefla Gdańsk. W ostatniej kolejce, częstochowianie ulegli na wyjeździe, po tie-breaku ekipie PSG Stali Nysa.

Najlepiej punktującym siatkarzem w ekipie z Częstochowy jest Dawid Dulski (293 pkt – dla porównania, Alan Souza ma ich 356). Najlepiej blokującym zawodnikiem jest były siatkarz Indykpolu AZS – Piotr Hain (29 bloków – Szymon Jakubiszak zgromadził ich 46). W polu zagrywki dobrze radzi sobie Rafał Sobański, który w tym elemencie gry zapunktował 24 razy (Moritz Karlitzek zdobył 49 asów). Trzon Exact Systems Hemarpol stanowią także: drugi z były zawodników olsztyńskiego AZS – Tomasz Kowalski, Bartosz Schmid, Damian Kogut czy Marcin Jaskuła.

W pierwszym spotkaniu, które zostało rozegrane w połowie listopada w Iławie, lepsi okazali się siatkarze Indykpolu AZS – zwyciężając 3:1. Co będzie zatem najważniejsze podczas środowego meczu w Częstochowie? – Wiemy, że naszymi elementami wiodącymi są: zagrywka, blok i obrona. Mam nadzieję, że te trzy elementy pozwolą nam wygrać mecz w Częstochowie – kończy Marcin Mierzejewski.

Początek środowego spotkania w Częstochowie o godz. 20:30. Transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.