„Nasza gra jest klarowna”


– Zespół zaczyna grać razem, a nasza gra jest klarowna. Każdy z nas się wspiera, wie, jaką ma rolę na boisku w danym systemie gry, przez co w trudniejszych momentach, jesteśmy dużo spokojniejsi – powiedział Taylor Averill po sobotniej wygranej na antenie Radia UWM FM.

Akademicy z Kortowa pewnie kontrolowali wydarzenia na boisku w Radomiu. Prym w ataku wiedli Bartłomiej Lipiński i Karol Butryn (po 12 punktów), a także Taylor Averill (10 „oczek”). Dobrze w obronie oraz przyjęciu sprawowali się Robbert Andringa z Kubą Hawrylukiem. Indykpol AZS pewnie wygrał trzy sety (25:20, 25:22 i 25:18), odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu (ósme w sezonie), zdobywając komplet punktów.

Olsztynianie swoją dominację potwierdzili także w pomeczowych statystykach. Akademicy dokładniej przyjmowali (61% pozytywnego przyjęcia przy 40% pozytywnego przyjęcia gospodarzy), byli skuteczniejsi w ataku (51% skuteczności przy 43% skuteczności radomian), zdobyli więcej punktów blokiem (6:3) oraz na zagrywce (7:3)

Zespół zaczyna grać razem, a nasza gra jest klarowna. Każdy z nas się wspiera, wie, jaką ma rolę na boisku w danym systemie gry, przez co w trudniejszych momentach, jesteśmy dużo spokojniejsi – powiedział Taylor Averill na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy Janka Siennickiego!