Najlepszy atakujący PlusLigi w Olsztynie!


W minionym sezonie zdobył 552 punktów, co dało mu tytuł najlepszego punktującego i atakującego PlusLigi. Karol Butryn przez najbliższe dwa lata będzie siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn!

Karol Butryn urodził się 18 czerwca 1993 roku w miejscowości Zagrody k. Puław. Pierwsze kroki w siatkówce zaczął stawiać w wieku 15 lat w zespole Cisów Nałęczów, a następnie trafił do Avii Świdnik. W 2011 roku rozpocząć trening w grupach młodzieżowych ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą w 2013 roku wywalczył brązowy medal rozgrywek Młodej Ligi.

Butryn w seniorskiej siatkówce zadebiutował w 2014 roku, w barwach pierwszoligowego KPS Siedlce. Po roku przeniósł się do Katowic, z którym w sezonie 2015/2016, wywalczył awans do PlusLigi. Został wybrany także MVP i najlepszym atakującym finałów. W swojej karierze reprezentował także Cerrad Enea Czarnych Radom (2019/2020) oraz Asseco Resovie Rzeszów (2020/2021). 

Karol Butryn w rozgrywkach PlusLigi wystąpił w 143 spotkaniach, w których zdobył 2324 punktów – 1957 w ataku, 195 na zagrywce oraz 172 w bloku. W minionym sezonie został najlepszym punktującym i atakującym rozgrywek – zapunktował 552 razy.

Nowy sezon to czas na zmiany. Karol Butryn przez najbliższe dwa lata będzie atakującym Indykpolu AZS Olsztyn!

Jest to fajna chwila, bowiem przede mną pojawiło się nowe wyzwanie – przyznaje Karol Butryn. – Mam nadzieję, że podołam temu wyzwaniu i będziemy cieszyć się naszą grą w siatkówkę razem z całą drużyną oraz miastem. Szykuje się ciekawy sezon oraz drużyna, która może zamieszać w czołówce. Mam nadzieję, że to się stanie i będziemy razem przeżywać fajne chwile.

Bardzo cieszę się z pozyskania na kolejne dwa lata, zawodnika, który w ubiegłym sezonie zwyciężył w klasyfikacji najlepszego punktującego i atakującego PlusLigi – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Jest to na pewno bardzo duże wzmocnienie naszej drużyny. Mam nadzieję, że Karol świetnie będzie się czuł na Warmii i Mazurach i potwierdzi, że jest jednym z najlepszych atakujących w PlusLidze.

Co łączy grę w golfa z siatkówką? Precyzja. Uderzenia kijem w małą piłeczkę nie należą jednak do najłatwiejszych. Karol Butryn zdecydowanie woli grać w siatkówkę i zdobywać punkty na ligowych parkietach w barwach Indykpolu AZS Olsztyn.  Witamy w drużynie!  Zobacz specjalny materiał, który zrealizowaliśmy u naszego Partnera – Mazury Golf & Country Club w Naterkach.