Młodzież zamyka skład Indykpolu AZS Olsztyn


Kacper Sienkiewicz i Szymon Patecki, czyli uzdolniona i perspektywiczna młodzież, zamyka skład Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2024/2025!

Kacper Sienkiewicz urodził się 11.04.2005. Mierzący 202 cm wzrostu przyjmujący, jest wychowankiem AZS UWM Olsztyn, z którym zdobywał tytuły Mistrza Województwa w kategorii kadetów oraz juniorów (w tym sezonie awans do ½ Mistrzostw Polski juniorów). Do seniorskiego zespołu Indykpolu AZS Olsztyn dołączył już w 2020 roku, kiedy to pomagał pierwszej drużynie w treningach w czasie okresu przygotowawczego, w czasie nieobecności zagranicznych zawodników.

Młody przyjmujący ma już za sobą debiut w rozgrywkach PlusLigi. Kacper swój premierowy mecz w biało-zielonych barwach rozegrał 9 grudnia 2023 roku, w wyjazdowym starciu przeciwko KGHM Cuprum Lubin. W sumie wystąpił w 7 spotkaniach, w których zdobył 2 punkty. 

Szymon Patecki urodził się 4.04.2005 i jest wychowankiem IKS Atak Elbląg. Umiejętności siatkarskie rozwijał także w Akademii Siatkówki Trefla Gdańsk. Swoją naukę kontynuował w SMS PZPS Spała, z którą występował na boiskach Tauron 1 Ligi w sezonie 2022/2023. Jest także młodzieżowym reprezentantem Polski – w 2021 roku zdobył tytuł Mistrza Europy Wschodniej (EEVZA) w kategorii U17 oraz brał udział w Mistrzostwach Europy do lat 18 (2022).

Szymon do Indykpolu AZS Olsztyn dołączył w minionym sezonie, gdzie równocześnie występował w drużynach młodzieżowych AZS UWM Olsztyn (awans do 1/2 Mistrzostw Polski). Wciąż czeka jednak na debiut w PlusLidze i mamy nadzieję, że to wydarzy się już w nadchodzącym sezonie!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w połowie lipca (więcej informacji o przygotowaniach wkrótce). Pierwszy mecz sezonu został zaplanowany na weekend 13-15.09 – rywalem akademików z Kortowa w Hali Urania będzie PGE GiEK Skra Bełchatów.

Skład Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2024/2025

  • Rozgrywający: Eemi Tervaportti, Karol Jankiewicz
  • Przyjmujący: Nicolas Szerszeń, Moritz Karlitzek, Manuel Armoa, Mateusz Janikowski, Kamil Szymendera, Kacper Sienkiewicz
  • Środkowi: Szymon Jakubiszak, Jakub Majchrzak, Dawid Siwczyk, Paweł Cieślik
  • Atakujący: Jan Hadrava, Daniel Gąsior, Szymon Patecki
  • Libero: Kuba Hawryluk, Jakub Ciunajtis