Mistrz Polski okazał się za mocny


Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn nie udało się przed własną publicznością pokonać Mistrza Polski. Akademicy z Kortowa ulegli ekipie Jastrzębskiego Węgla 0:3. Statuetkę MVP otrzymał Norbert Huber.

Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera w nowym roku odnieśli tylko jedno zwycięstwo – pokonując na początku stycznia dotychczasowego lidera PlusLigi, ekipę Projektu Warszawa. Do sobotniego starcia z nowym liderem – Jastrzębskim Węglem, olsztynianie przystępowali bez zbędnej presji. –  Powinniśmy nie patrzeć na grę rywala, tylko skupiać się na swojej postawie na boisku. Musimy dobrze zagrywać oraz prezentować się w systemie blok-obrona. Mam nadzieję, że to zaprocentuje, a z jakim rezultatem – mówił przed meczem Kuba Hawryluk, libero ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Sobotnie starcie, przy wypełnionej po brzegi Hali Urania, siatkarze Indykpolu AZS rozpoczęli w najmocniejszym składzie: Tuaniga, Szerszeń, Karlitzek, Jakubiszak, Sapiński, Souza, Hawryluk (libero). Najbliższe zwycięstwa akademicy z Kortowa byli w pierwszej partii. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera długo grali punkt za punkt, prowadząc 19:18. Końcówka należała jednak do gości, którzy wygrali 25:22.

Drugi i trzeci set, mimo bliskiego wyniku (25:20 i 25:22), ponownie padły łupem gości. Olsztynianie mieli problemy ze skutecznością w ataku, a mimo zmian, które przeprowadził argentyński szkoleniowiec Indykpolu AZS (wprowadzenie Szymendery za Karlitzka i Armoy za Souzę), nie przyniosły pożądanego skutku. Ostatecznie to Mistrzowie Polski pewnie dopisali do ligowej tabeli trzy punkty. Statuetkę MVP otrzymał Norbert Huber.

W kolejnym spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (czwartek, 25.01, godz. 15:45). Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur do Hali Urania powróci w poniedziałek, 29.01 w starciu z PSG Stalą Nysa (godz. 17:30) – bilety dostępne na bilety.indykpolazs.pl.