#MisjaPółnoc – Suwałki


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w sobotę powalczą o piąte zwycięstwo z rzędu! Zielona Armia na wyjeździe zmierzy się z MKS Ślepsk Malow Suwałki. Początek sobotniego starcia o godz. 14:45!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn idą jak burza. Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego wygrali pięć z sześciu rozegranych do tej pory spotkań. Akademicy z Kortowa pokonali Cerrad Enea Czarnych Radom, GKS Katowice (oba spotkania po 3:2), Asseco Resovię Rzeszów i Trefla Gdańsk po 3:1 oraz bez straty seta ekipę Jastrzębskiego Węgla. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur, musieli uznać wyższość rywala tylko raz, ulegając Aluron Virtu CMC Zawiercie (1:3).

Po wygranej nad zespołem z Gdańska, olsztynianie awansowali na trzecią pozycję w ligowej tabeli. Obecnie układ tabeli wygląda nieco inaczej, bowiem w tygodniu rozegrano kilka spotkań „awansem”. Zatem przed rozpoczęciem szóstej serii spotkań, Indykpol AZS z dorobkiem trzynastu punktów, zajmuje szóstą lokatę.

Jak początek sezonu ocenia sztab szkoleniowy? – Osobiście spoglądam na początek sezonu przez pryzmat rzeczy, które wciąż mamy do poprawy – przyznaje Marcin Mierzejewski, drugi trener Indykpolu AZS Olsztyn. –  Cieszą nas wygrane końcówki w spotkaniach z Jastrzębski Węglem czy Treflem Gdańsk. To świadczy o dojrzałości drużyny, która potrafi grać w decydujących fragmentach setów. Pokazujemy, że w tym elemencie jesteśmy naprawdę mocni. Nie popadamy jednak w hurra optymizmu, gdyż wiemy co jest przed nami, o co gramy i jak daleką drogę mamy do naszego celu.

Kolejną okazją do zdobycia trzech punktów, będzie sobotnie, wyjazdowe spotkanie z MKS Ślepsk Malow Suwałki (godz. 14:45). Dla obu ekip będzie to pierwszy mecz w nowej Suwałki Arena. Ze względu na przedłużające się problemy proceduralne, mecz Ślepska z Indykpolem AZS uświetni uroczyste otwarcie hali.

Beniaminek tegorocznych rozgrywek PlusLigi, zwyciężył do tej pory tylko raz, pokonując na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów 3:1. Zawodnicy prowadzeni przez Andrzeja Kowala, musieli uznać wyższość drużyn z Kędzierzyna-Koźla, Warszawy (po 1:3) oraz Jastrzębia-Zdroju (0:3). W tabeli Ślepsk zajmuje 12. pozycję.

Trzon drużyny z Podlasia stanowią: najskuteczniejszy w ekipie Ślekspa – Nicolas Szerszeń (58 pkt. w czterech spotkaniach) oraz Josua Tuaninga, Andreas Takvam, Bartłomiej Bołądź czy Jakub Rohnka. Prezesem klubu jest natomiast dobrze znany olsztyńskim kibicom, Wojciech Winnik (reprezentował barwy AZS w latach 2009 – 2012).

– Trzeba pamiętać o tym, że drużyna z Suwałk podczas okresu przygotowawczego grała najlepszą siatkówkę z pośród wszystkich zespołów – mówi Mierzejewski. – Z jednej strony to były „tylko” sparingi, lecz z drugiej, spodziewamy się ciężkiego spotkania. Ślepsk ma w swoim składzie dobrych zawodników, którzy sami mogą zadecydować o losach spotkaniach. Chcemy ten mecz wygrać, lecz jesteśmy ostrożni i z szacunkiem podchodzimy do przeciwnika.

Początek sobotniego starcia w Suwałkach o godzinie 14:45. Transmisja przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zachęcamy również do śledzenia profilów społecznościowych Klubu (facebook.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs), gdzie na bieżąco będziemy relacjonować spotkanie, pokazując również jego kulisy.