#MisjaPółnoc – Gdańsk!


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w Gdańsku powalczą o czwarte zwycięstwo z rzędu! Początek niedzielnego starcia z Treflem w Ergo Arenie o godz. 14:45.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn kontynuują dobrą grę na parkietach PlusLigi. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Paolo Montagnaniego, w miniony wtorek odnieśli czwarte zwycięstwo, w pięciu rozegranych do tej pory spotkaniach. Akademicy z Kortowa pokonali na wyjeździe, bez straty seta Jastrzębski Węgiel. Statuetkę MVP przyznano Wojtkowi Żalińskiemu. Dzięki kolejnej wygranej, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur przed rozpoczęciem piąty kolejki PlusLigi, zajmowała czwarte miejsce w ligowej tabeli.

– Myślę, że możemy być zadowoleni z osiągniętego wyniku – przyznaje Robbert Andringa, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn. – Choć przegraliśmy w Zawierciu, to nasza gra wyglądała przyzwoicie i byliśmy blisko tie-breaka. Żałuję jedynie, że nie zakończyliśmy domowego starcia z GKS Katowicach w trzech setach (Indykpol AZS wygrał 3:2 – red.). Uważam, że cztery zwycięstwa w pięciu meczach to dobry wynik, a nasza gra w przyszłości może wyglądać jeszcze lepiej.

Po wolnej środzie, Zielona Armia dzień później rozpoczęła przygotowania do pierwszej odsłony #MisjiPółnoc, czyli wyjazdowego starcia z Treflem Gdańsk (niedziela, godz. 14:45). Zawodnicy prowadzeni przez trenera Michała Winiarskiego, również udanie rozpoczęli ligowe zmagania. Ekipa znad Morza odniosła trzy zwycięstwa, notując tylko jedną porażkę. W ostatnim meczu „gdańskie lwy”, pokonały przed własną publicznością Asseco Resovię Rzeszów 3:0.

Trzon ekipy z Gdańska stanowią: zdobywca dwóch statuetek MVP oraz najlepiej punktujący zawodnik w drużynie Trefla – Paweł Halaba, Bartosz Filipaik, Marcin Janusz, Ruben Schott czy Pablo Crer. Nie należy również zapominać o Wojciechu Grzybie, dla którego jest to 20 sezon na ligowych parkietach.

W historii PlusLigowych starć, oba zespoły rozegrały 26 spotkań. 17 razy wygrali gdańszczanie, a olsztynianie zwyciężyli w 9 konfrontacjach. Siatkarze Indykpolu AZS w gdańskiej Ergo Arenie, wygrali po raz ostatni w sezonie 2016/2017 – 18.03.2017 r., akademicy wygrali 3:0.  Historia „nieoficjalnych” spotkań pomiędzy Gdańskiem a Olsztynem jest jednak dużo bogatsza. Wystarczy tylko wspomnieć okres przygotowawczy przed startem obecnego sezonu, gdzie doszło aż do sześciu konfrontacji. Indykpol AZS zwyciężał trzykrotnie, Trefl był górą dwa razy, a jedno spotkanie zakończyło się remisem.

– W wygranych spotkaniach, bardzo dobrze funkcjonowała nasza zagrywka oraz gra systemem blok-obrona – podkreśla holenderski przyjmujący akademików. – W konfrontacjach z Zawierciem i Katowicami, nie serwowaliśmy zbyt dobrze, a blok nie funkcjonował tak, jak powinien. Dlatego te elementy będą kluczem do zwycięstwa z Treflem Gdańsk.

Początek niedzielnego meczu w gdańskiej Ergo Arenie o godz. 14:45. Transmisja meczu w Polsacie Sport, Radiu UWM FM i Radiu Olsztyn. Zachęcamy również do śledzenia profilów społecznościowych Klubu (facebook.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs), gdzie na bieżąco będziemy relacjonować spotkanie, pokazując również jego kulisy.