“Mieliśmy wiele wzlotów i upadków”

Był to dla nas ciężki mecz. Mieliśmy wiele wzlotów i upadków. Zmagaliśmy się także z problemami w przyjęciu oraz na tzw. side-out. Często traciliśmy też przewagę. Staraliśmy się jednak zachować koncentrację do samego końca i cieszę się, że udało nam się zwyciężyć – powiedział MVP spotkania na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, potrzebowali aż 124 minut, aby pokonać beniaminka PlusLigi – Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Po pierwszym secie wygranym przez gości, w kolejnych partiach górą byli gospodarze. Statuetkę MVP otrzymał Moritz Karlitzek.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dokładniej przyjmowali (53% pozytywnego przyjęcia przy 42% pozytywnego przyjęcia gości) oraz dysponowali skuteczniejszym atakiem (53% skuteczności przy 50% skuteczności rywali). Ekipa z Częstochowy zdobyła więcej punktów blokiem (8:7), a obie ekipy zdobyły po 10 „oczek” w polu serwisowym.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!