Medaliści Mistrzostw Świata z Indykpolu AZS Olsztyn

Dwóch przedstawicieli Indykpolu AZS Olsztyn zakończyło Mistrzostwa Świata z medalem. Mateusz Poręba z reprezentacją Polski zajęli drugie miejsce, a Renato Bacchi i ekipa Brazylii stanęła na najniższym stopniu podium!

Reprezentacja Polski z Mateuszem Porębą w składzie, szła jak burza przez wszystkie spotkania siatkarskiego Mundialu. Zawodnicy prowadzeni przez Nikolę Grbicia, po zwycięstwie w grupie, w drodze do finału ograli: Tunezję (1/8 finału – 3:0), USA (1/4 finału – 3:2) oraz Brazylię (1/2 finału – 3:2). W wielkim finale biało-czerowni zmierzyli się z Włochami, gdzie musieli uznać wyższość 1:3. Mateusz Poręba został naszym Wicemistrzem Świata!

Po przegranym półfinale z Polakami, reprezentacji Brazylii pozostała walka o trzecie miejsce ze Słowenią. Canarinhos wygrali po czterosetowej walce, dzięki czemu stanęli na najniższym stopniu podium. Renato Bacchi, który odpowiada za przygotowanie fizycznego Brazylijczyków oraz naszego zespołu, zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata!

Reprezentacja USA z Javierem Weberem w sztabie oraz Joshuą Tuanigą i Taylorem Averillem, zajęła ostatecznie 6. miejsce. Ekipa Holandii z Robbertem Andringą uplasowała się na 10 pozycji, Niemcy z Moritzem Karlitzkiem na 15. lokacie, a Kanada z Mateuszem Nykielem w sztabie na 17. miejscu.