Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn doznali pierwszej porażki w tym sezonie. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, ulegli na wyjeździe Jastrzębskiemu Węglowi 1:3. Statuetkę MVP otrzymał Tomasz Fornal.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w dobrym stylu rozpoczęli nowy sezon PlusLigi. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała przed własną publicznością ekipę Aluron CMC Warty Zawiercie 3:1. Zwycięstwo okupione zostało jednak urazem mięśni brzucha Nicolasa Szerszenia. Kapitana akademików z Kortowa czekają dwa tygodnie przerwy.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Raz minimalnie prowadzili goście, by potem na moment oddać inicjatywę jastrzębianom. Ale w decydującym momencie błysnęli Moritz Karlitzek i Alan Souza, zapewniając Indykpolowi AZS zwycięstwo 27:25. W drugiego seta lepiej weszli Mistrzowie Polski, prowadząc 4:1. Ale olsztynianie szybko odrobili straty, a chwilę później sami prowadzili 7:4. Znów świetnie w ataku prezentował się Souza, a punkty blokiem dorzucił także Szymon Jakubiszak. Zawodnicy trenera Marcelo Mendeza pokazali jednak znów jakość, odskakując na cztery punkty (17:13). Tomasz Fornal, Rafał Szymura i Jean Patry – ta trójka graczy wzięła na siebie ciężar spotkania i poprowadziła swój zespół do pewnego zwycięstwa 25:20.

Akademicy w trzecim i czwartym popełnili sporo błędów. Wyjątkowo często mylili się w polu serwisowym. A bez dobrej gry w tym elemencie, trudno jest walczyć jak równy z równym z tak silną drużyną jak Jastrzębski Węgiel. Nie pomogły też zmiany. Gospodarze funkcjonowali już na parkiecie bardzo dobrze. Wygrali bardzo pewnie 25:17 i 25:12, a w całym spotkaniu 3:1. Statuetką MVP wyróżniony został Tomasz Fornal.

W kolejnym spotkaniu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się w Iławie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Początek sobotniego meczu o godz. 14:45 – wszystkie bilety zostały sprzedane.

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
24 października 202318:30PlusLigaSezon 2023/20242 kolejka PlusLigiTomasz Fornal

Miejsce spotkania

HWS w Jastrzębiu-Zdroju
Leśna, Osiedle Chrobrego, Moszczenica, Jastrzębie-Zdrój, województwo śląskie, 44-330, Polska