Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów

-

Podsumowanie

W porównaniu do ostatniego pojedynku, trener Daniel Castellani nie dokonał zmian w wyjściowym składzie. Mecz w Hali Urania, akademicy rozpoczęli w składzie: Jędrzej Gruszczyński, Przemysław Stępień, Robbert Andringa, Wojciech Żaliński, Damian Schulz, Mateusz Poręba oraz Dima Teryomenko.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Przez dłuższy czas żadna z drużyn nie była w stanie zbudować swojej zdecydowanej przewagi. Raz prowadzili goście, raz gospodarze. Dopiero w końcówce Skra odskoczyła od stanu 16:15 dla akademików do 22:17 dla siebie. Choć akademicy wybronili trzy piłki setowe (od 24:20 do 24:23), bełchatowianie zwyciężyli 25:23.

Trzeba było zatem szukać zmian. I w drugiej partii w miejsce Wojciecha Żalińskiego pojawił się Robbert Andringa. To przyniosło efekt, bo olsztynianie zaczęli dominować. Prowadzili kolejno 6:3, 11:7 i 13:8. Podopieczni Michał Mieszko Gogola odrobili jednak straty (od 15:10 do 15:15). Tak silna ekipa jak Skra, potrafi wykorzystać słabość rywala. I tak właśnie było. Goście szybko odskoczyli na 21:18. Ale akademicy obudzili się w końcówce. Doprowadzili do remisu w ostatniej chwili (od 20:23 do 23:23) a po kilku wybronionych piłkach setowych sami mieli szansę na zwycięstwo. Niestety nie wykorzystali jej. W bardzo długiej drugiej partii górą znów byli rywale (40:38).

To podcięło skrzydła podopiecznym Daniela Castellaniego. Ostatniego seta przegrali już zdecydowanie 16:25. Brakowało w nim emocji i walki. Skrę do zwycięstwa poprowadzili najskuteczniejsi na parkiecie: Taylor Sander, Milad Ebadipour i Norbert Huber. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył natomiast Damian Schulz.

Kolejne spotkanie siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn dopiero za 14 dni. W sobotę, 27 lutego, podopieczni trenera Daniela Castellaneigo rozegrają rewanżowe spotkanie z GKS Katowice. Początek meczu w Katowicach o godzinie 14:45 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.