Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała na wyjeździe Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Moritz Karlitzek!

Jeśli zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera wciąż chcą awansować do fazy play-off, to komplet punktów w wyjazdowym starciu z Exact Systems Hemarpol Częstochowa był niezbędny. Z powodu urazu kolana, na pozycji drugiego libero w środowym spotkaniu zobaczyliśmy Nicolasa Szerszenia. Przyjmujący akademików z Kortowa w piątek przejdzie zabieg, od którego uzależniona będzie przerwa w grze.

Wyjazdowe starcie w Częstochowie, olsztynianie rozpoczęli w niezmienionym składzie: Jankiewicz na rozegraniu, Karlitzek z Armoą na przyjęciu, Jakubiszak z Sapińskim na środku, Souza na ataku i Hawryluk jako libero.

Rywalizację w Częstochowie akademicy rozpoczęli w składzie: Alan Souza, Szymon Jakubiszak, Cezary Sapiński, Karol Jankiewicz, Moritz Karlitzek, Manuel Armoa i Jakub Hawryluk. W spotkanie weszli znakomicie, prowadzenie 5:0 zawdzięczając głównie Karlitzkowi, który trzykrotnie pocelował rywali zagrywką. Niemiecki przyjmujący prezentował się fantastycznie w polu serwisowym. Tylko w pierwszym secie zapisał na swoim koncie 5 asów serwisowych. Kolejne 3 punkty zdobył jeszcze w ataku. Stutecznie grał także Alan Souza. Indykpol długo prowadził, ale dał się dogonić w samej końcówce przy stanie 23:23. Liderem gospodarzy był Dawid Dulski. Ale to olsztynianie wykorzystali drugą piłkę setową i cieszyli się ze zwycięstwa 26:24.

Częstochowianie poprawili swoją grę i drugiej partii długo utrzymywali swoje prowadzenie. Ale od stanu 13:10 stracili pewność siebie, co wykorzystali goście. Najpierw wyrównali (14:14) a później odskoczyli na cztery punkty (21:17). Ostatecznie wygrali 25:22. W trzecim secie kontrolowali już wydarzenia na parkiecie od samego początku. Zwyciężyli 25:21 a w całym spotkaniu 3:0. Statuetką MVP wyróżniony został Moritz Karlitzek. Zdobył 14 punktów. Skuteczniejsi od niego byli: Alan Souza (17 pkt) i Dawid Dulski (21 pkt).

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn mają przed sobą wolny weekend. Akademicy z Kortowa do gry powrócą w starciu z Asseco Resovią Rzeszów w Hali Urania (sobota, 17.02, godz. 14:45). Wszystkie bilety zostały sprzedane.

DataCzasLigaSezonKolejka
7 lutego 202420:30PlusLigaSezon 2023/202421 kolejka PlusLigi

Miejsce spotkania

HS Częstochowa
Hala Sportowa Częstochowa, 4, Żużlowa, Dębie, Zawodzie-Dąbie, Częstochowa, województwo śląskie, 42-202, Polska