Mateusz Poręba: Zaczęliśmy cieszyć się siatkówką


– W połowie spotkania nasza atmosfera w drużynie uległa zmianie. Zaczęliśmy cieszyć się siatkówką i to pomogło nam zwyciężyć w trzecim secie – stwierdził Mateusz Poręba na antenie Radia UWM FM po ostatnim meczu w 2019 roku.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, spotkaniem z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa, zakończyli zmagania na parkietach PlusLigi w 2019 roku. Z dorobkiem 19 punktów, akademicy z Kortowa zajmują w ligowej tabeli 6. miejsce. Ligowe zmagania w 2020 roku, akademicy rozpoczną od domowego starcia z Aluron Virtu CMC Zawiercie (piątek, 17 stycznia).

Akademikom z Kortowa nie udało się sprawić kibicom prezentu na Święta. Olsztynianie przegrali ze stołecznymi 1:3. Co po meczu powiedział Mateusz Poręba?  – Chcieliśmy zwyciężyć, bo wciąż walczymy o Puchar Polski. Każdy zdobyty punkt jest dla nas bardzo ważny. Nie udało nam się dziś zwyciężyć. W połowie spotkania nasza atmosfera w drużynie uległa zmianie. Zaczęliśmy cieszyć się siatkówką i to pomogło nam zwyciężyć w trzecim secie – stwierdził młody środkowy Indykpolu AZS?

2019 rok był dla Mateusza Poręby wyjątkowy. Przebojem „wdarł się” do podstawowego składu Indykpolu AZS Olsztyn. Jaki to był rok dla młodego siatkarza z Olsztyna? – Bardzo ciężki – trochę pod górkę, trochę z górki. Grając w Olsztynie, cały czas mogę się rozwijać. Trener zaufał mi, dostaje od niego dużo szans i z tego mogę się cieszyć – podsumował Mateusz Poręba. 

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM