Mateusz Poręba z nowym kontraktem oraz wypożyczeniem do Włoch


Młody środkowy postanowił przedłużyć swój obowiązujący kontrakt do 2023 roku. Nowa umowa zakłada także wypożyczenie zawodnika do końca obecnego sezonu. 

Mateusz Poręba w barwach Indykpolu AZS Olsztyn rozegrał 52 spotkania i zdobył 287 punktów – 196 w ataku, 70 blokiem i 21 w polu serwisowym. Środkowy akademików dwukrotnie został nagrodzony statuetką MVP dla najlepszego zawodnika meczu.

Obecny kontrakt Mateusza Poręby miał obowiązywać do końca sezonu 2021/2022. Młody środkowy postanowił przedłużyć umowę z akademikami, która będzie obowiązywała aż do 2023 roku!

Bardzo dobrze czuje się w Olsztynie – przyznaje Mateusz Poręba. – Dużo osób liczy na mnie, a Klub dał mi szansę się rozwinąć. Cały czas robię postępy w grze i chciałbym jak najwięcej oddać.

Dla Mateusza Poręby będzie to czwarty i piąty sezon pobytu w Olsztynie. – Gdy podpisywałem pierwszą umowę, nie myślałem, że spędzę w stolicy Warmii i Mazur aż pięć lat. Mocno związałem się z tym miastem i chcę być tutaj jak najdłużej – przyznaje młody środkowy.

Nowa umowa zakłada także wypożyczenie zawodnika do końca obecnego sezonu. Poręba zasili szeregi włoskiego zespołu Vero Volley Monza, aby pomóc drużynie w walce podczas fazy play-off SuperLega.

Przede wszystkim cieszę się, że Mateusz zdecydował się parafować umowę na dłuższy okres – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Jest bardzo utalentowanym zawodnikiem i myślę, że Olsztyn jest znakomitym miejscem do rozwijania jego umiejętności sportowych. Wspólnie podjęliśmy także decyzję, aby wypożyczyć Mateusza na kilka tygodni do Włoch. Będzie to doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

Jestem wdzięczny, że władze Klubu zgodziły się na wypożyczenie – dodaje Poręba. – Będzie to dla mnie spore doświadczenie, aby spróbować swoich sił na tle doświadczonych graczy. Liga włoska jest jedną z najsilniejszych na świecie. Myślę, że wyciągnę z tego jak najwięcej, co na dobre wyjdzie też dla Klubu.