Lider lepszy od Indykpolu AZS


W spotkaniu rozgrywanym awansem 24. kolejki PlusLigi, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli na wyjeździe ekipie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 1:3. Statuetkę MVP przyznano Arturowi Udrysowi. 

Trener Daniel Castellani do gry w wyjściowym składzie desygnował taką samą siódemkę graczy, jak w ostatnim ligowym spotkaniu z Treflem Gdańsk. Konfrontacje w Warszawie zaczęli więc: Woicki, Poręba, Seyed, Andringa, Mika, Żaliński i Żurek (libero). Wotek Żaliński tego dnia pełnił rolę atakującego akademików.

Pierwsza partia rozpoczęła się pod dyktando gospodarzy. Dość szybko wypracowali sobie oni kilkupunktową przewagę. Bardzo istotnym elementem pokazała się gra w bloku – 6:2 na korzyść ekipy z Warszawy. W rezultacie miejscowi wygrali pewnie pierwszą odsłonę 25:21. Początek drugiego seta był bardziej wyrównany. Obie ekipy walczyły punkt za punkt, lecz w kolejnych akcjach, ponownie górą byli zawodnicy prowadzeni przez Andrea Anastasiego. Siatkarze z Warszawy spisywali się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła lepiej od swoich rywali. Choć akademicy próbowali odrabiać starty, to ataki Wojtka Żalińskiego czy Robberta Andringi, okazały się niewystarczające do zmiany wyniku – ta partia zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 25:17.

W trzecim secie niedzielnej konfrontacji, role na parkiecie diametralnie się odwróciły. Teraz to akademicy z Kortowa zaczęli przeważać i zdobywać punkty seriami. Po kolejnej udanej kontrze, Indykpol AZS prowadził 8:5. W kolejnej akcji, ekipa z Warszawy straciła swojego podstawowego zawodnika – w wyniku feralnego zderzenia Bartosza Kwolka z drugim arbitrem spotkania, siatkarz stołecznych, który po upadku trzymał się za kostkę, musiał opuścić boisko. Gospodarze nie byli w stanie powrócić do swojej dobrej gry, a bardzo dobrze prezentowali natomiast zawodnicy ze stolicy Warmii i Mazur, którzy wygrali 25:18. 

Dobra gra akademików nie miała jednak przełożenia na czwartą partię spotkania. W niej od początku ponownie zaczęli prowadzić warszawianie, którzy zbudowali sobie trzy „oczka” przewagi. Choć olsztynianie próbowali odrabiać straty, to ten set również zakończył się zwycięstwem VERVY Warszawa ORLEN Paliwa 25:18, jak i całe spotkanie 3:1. Najskuteczniejszym w drużynie z Olsztyna był Wojciech Żaliński – zdobył 18 punktów. 

W kolejnym meczu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się przed własną publicznością z Ślepsk Malow Suwałki. Początek piątkowego spotkania o godz. 20:30, a bilety dostępne na indykpolazs.pl/bilety. 

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 25:17, 18:25, 25:18)

VERVA Warszawa: Brizard (3), Udrys (13), Wrona (11), Nowakowski (10), Kwolek (7), Tillie (16), Wojtaszek (libero) oraz Jaglarski, Król (1), Kozłowski (1), Grobelny (6)

Indykpol AZS: Woicki (1), Żaliński (18), Andringa (15), Mika (10), Poręba (6), Seyed (9) Żurek (libero) oraz Kowalski

MVP: Artur Udrys