Karol Jankiewicz: Żałujemy braku zdobycia punktu


– Walczyliśmy i tego nikt nam nie może odmówić. Żałujemy, że nie udało nam się zdobyć punktu. Jastrzębie to jednak klasowy zespół i nie daje drugiej okazji na wykorzystanie swojej szansy – powiedział Karol Jankiewicz na antenie Radia UWM FM.

Pierwszy set padł łupem gospodarzy, którzy pewnie prowadzili grę od pierwszej do ostatniej piłki. Jastrzębianie zwyciężyli 25:21. W drugiej odsłonie sobotniego spotkania oglądaliśmy zupełnie inny Indykpol AZS Olsztyn. Zmiany dokonane przez Javiera Webera (dobra gra wprowadzonego Szymona Jakubiszaka), przyniosła skutek – akademicy z Kortowa wygrali 25:22.

Kolejne dwie partie należały jednak do Mistrzów Polski, jednak olsztynianom nie można odmówić woli walki i ambicji. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się najskuteczniejszy w ekipie z Kortowa – Karol Butryn (aż 31 punktów). To jednak było za mało, bowiem jastrzębianie wygrali 25:20 i 25:23, zdobywając komplet punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dysponowali dokładniejszym przyjęciem (62% do 46% gospodarzy), skuteczniejszym atakiem (52% do 51%) oraz lepszą zagrywką (8:4). Oba zespoły zdobyły po 8 „oczek” w bloku.

Walczyliśmy i tego nikt nam nie może odmówić. Żałujemy, że nie udało nam się zdobyć punktu. Jastrzębie to jednak klasowy zespół i nie daje drugiej okazji na wykorzystanie swojej szasy – powiedział Karol Jankiewicz na antenie Radia UWM FM

Posłuchaj całej rozmowy!