Karol Butryn: Źle podeszliśmy do spotkania


Cieszymy się, że odwróciliśmy losy tego spotkania, które rozegrało się na zagrywce. Potrwafiliśmy się w sobie zebrać i zwyciężyć – stwierdził Karol Butryn na antenie Radia UWM FM.

Po pierwszej wygranej partii przez akademików z Kortowa, w kolejnych dwóch górą byli siatkarze Stali. Czwarta i piąta partia padła już łupem Indykpolu AZS Olsztyn, który do ligowej tabeli dopisał dwa „oczka” – zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę plasują się wciąż na 4. pozycji.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie lepiej przyjmowali (44% do 32%) oraz zdobyli więcej punktów na zagrywce (14:6). Obie drużyny miały taki sam wskaźnik skuteczności w ataku (50%), a ekipa Stali zdobyła więcej punktów blokiem (10:8). Najwięcej punktów w ekipie Indykpolu AZS zdobył TJ Defalco (26 pkt.), a u gości Wassim Ben Tara (27 pkt.)

– Wydaje mi się, że źle podeszliśmy do tego spotkania i przez to tak długo ten mecz trwał. Najważniejsze, że jest wygrany. Cieszymy się, że odwróciliśmy losy tego spotkania, które rozegrało się na zagrywce. Potrwafiliśmy się w sobie zebrać i zwyciężyć – podsumował Karol Butryn na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy!