Karol Butryn: Cieszymy się z wygranej


– Dobrze czułem się w tej hali, ponieważ kilka lat w niej spędziłem. Mam nadzieję, że było to widać. Statuetka MVP nie ma dla mnie większego znaczenia. Cieszę się, że wygraliśmy spotkanie i dopisujemy kolejne trzy punkty – stwierdził Karol Butryn po niedzielnym zwycięstwie w Katowicach.

W każdym z trzech setów niedzielnego starcia w Katowicach, górą byli akademicy z Kortowa, którzy przeważali na boisku od pierwszej do ostatniej akcji. Miało to również swoje odzwierciedlenie w pomeczowych statystykach. Olsztynianie lepiej atakowali (61% do 35% skuteczności), grali w bloku (9:3) oraz na zagrywce (8:3). Katowiczanie natomiast dysponowali dokładniejszym przyjęciem (56% do 49%). Najskuteczniejszym siatkarzem Indykpolu AZS był Karol Butryn (16 pkt. – 91% skuteczności), a u gospodarzy – Damian Domagała (10 pkt.)

Dobrze czułem się w tej hali, ponieważ kilka lat w niej spędziłem. Mam nadzieję, że było to widać. Statuetka MVP nie ma dla mnie większego znaczenia. Cieszę się, że wygraliśmy spotkanie i dopisujemy kolejne trzy punkty – stwierdził Karol Butryn na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy!